Другий президент України і представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма вважає, що парламент має продовжити термін закону про особливості самоврядування на окупованому Донбасі.

Другий президент України і представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма вважає, що парламент має продовжити термін закону про особливості самоврядування на окупованому Донбасі.

У коментарі Громадському він зазначив, що це важливо для Росії та європейської сторони і «нема ніяких проблем, якщо ми продовжимо» цей закон.

«Нічого страшного для України у тому, аби продовжити на деякий час цей закон, немає. Може, з політичної точки зору, це для того, аби заспокоїти і російську сторону, і європейську. Його треба продовжити на деякий термін. Бо там багато чого не виконувалося. Треба дещо виконати, аби цей закон працював», — зазначив він.

18 жовтня 2018-го року спливає чинність закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомого як закон про особливий статус Донбасу. Необхідність ухвалення цього документу була продиктована Мінськими угодами.

Кучма вважає, що зараз у парламенті є ризик того, що депутати не ухвалять його до жовтня.

«Ризики в парламенті були та є, а з наближенням виборів будуть ще більше».

Закон про «Про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» був ухвалений Верховною Радою у вересні 2014-го, фактично надає особливий статус у складі України територіям, що нині контролюються так званими «ДНР» та «ЛНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу

Україна зобов'язалася ухвалити закон у межах Мінських домовленостей — єдиного документу, що нині гарантує припинення повномасштабних бойових дій на Донбасі.

Жодне з його положень на практиці не реалізували.

Водночас ухвалення документу разом із ухваленням у першому читанні змін до Конституції, які закріплювали його норми в Основному законі, було аргументом на користь того, що Україна таки виконує Мінськ.

Документ ухвалили на три роки, але минулої осені депутати продовжили його дію ще на рік. Щоб знизити градус напруги в сесійному залі, документ розглядали в один день із законом про деокупацію Донбасу, та ухвалили тільки з другої спроби.

Цьогоріч і без того болюче питання майбутнього Донбасу розглядатимуть у розпал президентської кампанії

Поділитись: