Життя

Кучма припускає, що на Донбасі багатьох полонених немає серед живих

Життя/Кучма припускає, що на Донбасі багатьох полонених немає серед живих
Зберегти
Вигляд

На Донбасі сепаратисти використовують обмін полоненими як фактор впливу на Україну, заявив представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма в інтерв'ю виданню «Сегодня».

«Останній раз ми двічі домовлялися про кількість, а потім вони (представники сепаратистів — ред.) приїжджали, і знову все по-новому починалося. Для них затягування цього процесу - як ниточка впливу на Україну, яку вони бояться втратити», — сказав він.

Кучма категорично виступає за персональну амністію учасників подій на Донбасі.

«І вони ж обов'язково цю проблему пов'язують з повною амністією. Кажуть: ви давайте амністію на всіх. Але амністія, вона ж повинна персональною бути. Сьогодні ми амністуємо всіх учасників подій на сході, а завтра вони будуть ще жорсткіше поводитися. Вони вже так заплуталися в цьому плані», — сказав Кучма.

При цьому він повідомив, що востаннє в Мінську обговорювався список з 133 осіб, але, на його думку, багатьох може не бути серед живих.

«Ми говоримо: ви скажіть хоча б, у вас ці люди є чи ні? Вони і цього не кажуть. Думаю, там багатьох людей з нашого боку вже немає», — сказав він.

При цьому Кучма заявив, що змінити формат переговорів неможливо.

«Я хочу вас запевнити: якщо не буде «Мінська-2», то нічого не буде. Все розвалиться. Невже хтось думає, що за бажанням України з'явиться інший формат? Припустимо, ми хочемо, щоб там з'явився Обама. А Обама цього хоче? У десяти пріоритетах для США про Україну навіть слова немає», — обурився Кучма.

Крім того, Кучма не впевнений, що учасників вБудапештського меморандуму вдасться посадити за стіл переговорів.

«А у Путіна ми запитали - він згоден? Ця проблема вже колись обговорювалася, і Путін категорично сказав: ми не бачимо в цьому форматі Росії. Ми не в змозі посадити за стіл всіх, від кого залежить і наша доля в тому числі. Не можемо посадити за стіл учасників Будапештського меморандуму», — сказав він.

При цьому сам Кучма хотів би бачити на переговорах Китай, який теж підписував Будапештський меморандум.

«Я — з задоволенням, щоб там був Китай. Китай теж підписував цю угоду (Будапештський меморандум – ред.)», — додав Кучма.

Раніше бойовики «ЛНР» та «ДНР» зірвали обмін полоненими.

/фото mignews.com.ua/

Пов`язані новини