Життя

Кулеметник Решетников. З «Максимом» на Одері

Життя/Кулеметник Решетников. З «Максимом» на Одері
Зберегти
Вигляд

Для Євгена Решетникова війна почалась наприкінці 44 року. Зараз йому майже 90, тоді не було і 20-ти. Його батальйон утримував плацдарм поблизу Одера, а він, молодий кулеметник з «Максимом» в руках боронив позиції в складі 1-го Українського фронту.

В березні 45-го під містечком Вакінау сержант Євген Решетников був поранений у голову. У шпиталі провів 3 тижні, а після потрапив до свого рідного 904 полку.

Перемогу святкував на кордоні з Чехословаччиною. З 47 року довелося опанувати Азбуку Морзе і тонкощі бойової авіації — протягом наступних 4-х років Євген Решетников разом із старшим братом Василем літали в одному екіпажі. Старший — майор, командир корабля, молодший — сержант, повітряний стрілок.

З воєнних років найбільше запам'ятались голодні тижні в окопах і неймовірна радість перемоги. Нині з фронтових друзів у Євгена Решетникова не залишилось нікого. Лише старі фото, ордени та медалі, а також кілька сувенірів з поля бою — осколки снарядів та раритетна запальничка.

Сьогодні ж, через 70 років після перемоги у 45-му, Євген Решетников схиляє голову перед тими, хто захищає Батьківщину сьогодні.

/Громадське.Запоріжжя

Пов`язані новини