Культурний ландшафт Чернігова має отримати статус всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Які саме об'єкти?

Чернігівський вал
Чернігівський валWikimedia Commons / Nomad0212

Чернігівську область відновлюватимуть спільно з ЮНЕСКО, а культурний ландшафт самого Чернігова має набути статусу Світової спадщини.

Про це повідомило Міністерство відновлення.

«Надзвичайно важливо, що в громадах дбайливо ставляться до збереження памʼяток історії та культури, про що свідчить активна співпраця з експертами ЮНЕСКО над внесенням культурного ландшафту Чернігова до всесвітньої спадщини», — наголосила заступниця віцепрем'єр-міністра з відновлення Наталія Козловська.

До номінації «Культурний ландшафт міста Чернігова» планують включити об’єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»:

  • комплекс історичного середмістя, колишню міську земляну фортецю з усіма належними спорудами (територія Валу);
  • Єлецьку гору з ансамблем Єлецького монастиря та курган «Чорна могила»;
  • Болдину гора з курганним могильником X ст. та комплексом Троїцько-Іллінського монастиря.

Влада Чернігівщини вирішила розробити програму комплексного відновлення, яка передбачатиме розуміння стратегії відновлення регіону, розповіла Козловська. За її словами, загалом програми комплексного відновлення громад активно розробляються вже у 10 областях, ще у 5 — громади тільки розпочинають цей процес.

Президент України Володимир Зеленський у квітні без деталей повідомляв, що для історичного центру міста Чернігів готують статус Світової спадщини ЮНЕСКО. Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповідав, що цей процес потребуватиме часу.