Місцеві лікарі та сирійські державні ЗМІ повідомили, що турецькі сили напали на анклав курдів у сирійському Афріні.

Місцеві лікарі та сирійські державні ЗМІ повідомили, що турецькі сили напали на анклав курдів у сирійському Афріні.

Як пише АР, шість людей мають труднощі з диханням, а також інші симптоми, що вказують на отруєння газом.

Лікар Нурі Квенбер зазначив, що потерпілі мають задуху, блювання, розширені зіниці та висипання на шкірі.

На цю інформацію також посилаються сирійське державне інформаційне агентство SANA та Сирійський центр моніторингу прав людини.

Як інформує SANA, турецькі війська обстріляли снарядами, що містять «токсичні речовини», село в районі Афрін в ввечері 16 лютого.

Водночас представник зовнішьнополітичного відомства Туреччини, ім’я якого невідоме, заперечив застосування Туреччиною хімічної зброї у своїх операціях в Сирії.

«Це безпідставні звинувачення. Туреччина ніколи не використовувала хімічну зброю. Ми надзвичайно дбаємо про цивільних осіб в операції «Оливкова гілка», — цитує анонімного дипломата Reuters.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що над південно-східною турецькою провінцією Хатай у Сирії під час операції «Оливкова гілка» збили турецький гелікоптер.

«Оливкова гілка» — військова операція збройних сил Туреччини та протурецьких збройних формувань сирійської опозиції на півночі Сирії. Офіційно операція розпочалася 20 січня 2018 року. Її метою є витіснення курдів із західної частини сирійського Курдистану. Курди ж заявляють про десятки загиблих і поранених серед місцевого населення через військові дії Туреччини.

Поділитись: