Війна / Крим

Курултай хоче передати майно Меджлісу Духовному управлінню мусульман. Джемілєв: «Після повернення Криму — усе відновимо»

Крыминформ
Війна/Крим/Курултай хоче передати майно Меджлісу Духовному управлінню мусульман. Джемілєв: «Після повернення Криму — усе відновимо»
Зберегти
Вигляд
Делегати національного зібрання кримських татар (Курултаю) в анексованому Криму попросили передати майно забороненого Росією Меджлісу Духовному управлінню мусульман.

Як зазначає видання «Крыминформ», йдеться, зокрема, про будівлю керівних органів Меджлісу на вулиці Шмідта в Сімферополі (на його місці планують відкрити кримськотатарський музей), будівлю в селищі Піонерське, неподалік Сімферополя.

Заступник муфтія Айдер Ісмагілов зазначив, що деяке майно, яке за його словами, належало фонду Мустафи Джемілєва «Крим», вже передали Духовному управлінню мусульман. Зокрема, інститут, збудований Ісмаілом Гаспрінським у Бахчисараї.

Депутат Держдуми Росії Руслан Бальбек водночас зазначив, що майно Меджлісу можуть націоналізувати. На що так званий глава окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов сказав, що націоналізація на анексованому півострові — «закрита», проте все, що стосується Меджлісу — «під окремим запитанням».

«Націоналізація в нас закрита як така. У теорії — так. Усе, що стосується Меджлісу, під окремим питанням. Це ворожа організація, яка бажає зла Республіці Крим. Тому й заходи відповідні мають вжити», — сказав Аксьонов.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв зазначив, що більшу частину нерухомості Меджлісу купили на пожертви українців з Туреччини, США та Румунії, передає проект «Крым Реалии».

Також він вказав, що після деокупації Криму, «відновлять усе», що забрали в Меджлісу.

«Усе, що в нас будуть забирати — ми сприймаємо спокійно. Після повернення Криму — все відновимо», — сказав Джемілєв.

Зазначимо, 19 квітня 2016 мін’юст Росії заборонив Меджліс в Криму через «екстремізм». Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв сказав, що заборону діяльності Меджлісу в анексованому Криму можна прирівняти оголошенню війни кримськотатарському народу.

Пов`язані новини