«Слідство.Інфо» отримало довідку з Реєстру прав власності на нерухоме майно, у якій вказано, що колишній керівник департаменту у Міністерстві оборони Максим Гольдарб має 5-кімнатну квартиру на Печерську та 3-кімнатні апартаменти у Ялті на чорноморському узбережжі.

Чиновник часів Януковича купив помешкання у столиці 2011 року, щойно переїхав з Донецька, де працював у прокуратурі. Це 5-кімнатна квартира на вул. Старонаводницькій, 6. Загальна площа - 162,2 кв. м., житлова – 93,5 кв. м. 

Будинок не новий, але ріелтори називають його «спецпроектом». Фото з сайту www.sdamkvartiry.com

Оголошень з продажу 5-кімнатної квартири у цьому будинку ми, на жаль, не знайшли. Однак, відповідно до оголошень на сайті www.lun.ua, 3 або 4-кімнатні квартири у цьому будинку нині коштують від $180 000 до $500 000. Будинок називають елітним, хоча звели його ще у 1991 році. Він має гарний сучасний під`їзд, працює консьєрж.

Друга квартира, зареєстрована на пана Гольдарба, розташована в окупованому Криму. Точна адреса: м. Ялта, смт. Гаспра, шосе Алупкинське, 21а.

Це недавно збудований будинок з великими видовими квартирами. Максим Гольдарб купив тут 3-кімнатну квартиру у 2009 році, ще коли працював прокурором у Донецьку. Площа квартири - 84,5 кв.м. Квартира такого ж розміру у цьому будинку зараз продається за $290 000 ( http://alga-dom.com/board/62587 )

У цьому будинку Гольдарб має квартиру. Фото з сайту http://alga-dom.com

Квартира 84,5 кв.м. коштує $290 000. Фото з сайту http://alga-dom.com

Вид на Чорне море. Фото з сайту http://alga-dom.com

Після того, як журналістка «Слідство.Інфо» Анна Бабінець на своій сторінці у Facebook опублікувала інформацію про квартири пана Гольдарба, він дав інтерв`ю «Радіо Столиця» (http://newsradio.com.ua/2015_11_05/Goldarb-Moja-s-mja-zajmalasja-spekuljac-jami-na-fondovomu-rinku-0154/) і заявив, що його сім’я займалася інвестуванням. А от сам він – ні.

«Я справді все життя працював на держслужбі, і в мене є квартира в Києві. Я не знаю, чому вирішили, що вона шикарна, але є квартира і в Криму. Я їжджу на BMW, а моя дружина їздить на Range Rover, все це правда. Однак ціни вказані цікаві, я з задоволенням продам це майно, якщо ці писаки хочуть його купити. Я не думаю, що це відповідає дійсності. При цьому моя сім'я давно займалася інвестиційним бізнесом, а також, як це не дивно звучить, спекуляціями на фондовому ринку. І це дало можливість заробити досить непогані гроші» - заявив Максим Гольдарб.

За останні кілька років ціни на нерухомість, приміром, у Києві суттєво впали. Це означає, що пан Гольдарб купував собі нерухомість за значно більші суми, ніж вона вартує зараз.  

На своїй сторінці у Facebook Максим Гольдарб звинуватив журналістів «Слідства.Інфо» у тому, що вони пишуть проти нього «джинсу».

Натомість на численні запрошення прийти на ефір Громадського і викласти свої аргументи пан Гольдарб не відреагував.

37-річний Максим Гольдарб усе життя працював на державній службі. З 1999-го до 2013-го – у прокуратурі в Донецькій області, заступником прокурора Донецька. У 2010-2013 рр. – у київській прокуратурі. У 2013-2014 рр. – директором департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони.

У 2011 році журналіст Дмитро Гнап зняв, як молодий прокурор сідає у свій автомобіль Range Rover за $120 000 доларів (https://www.youtube.com/watch?v=Mcd_UAaZEyg).

Міністр оборони часів Януковича Павло Лебедєв у 2013 році призначив Максима Гольдарба керівником департаменту у Міністерство оборони. Пізніше «Слідство.Інфо» з’ясувало, що на діяльність донецького прокурора у міністерстві було багато нарікань. Зокрема, на порушення в процесі закупівель (https://www.youtube.com/watch?v=ksydsCllv0g).

За матеріалами сюжету Центр протидії корупції написав заяву у прокуратуру. Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за підозрою пана Гольдарба у недбалому ставленні до служби.

Зараз Максим Гольдарб очолює громадську організацію «Публічний аудит», яка, зокрема, займається моніторингом тарифної політики. На останніх виборах Максим Гольдарб балотувався до Київської міської ради за списками «Батьківщини» (під номером 74), але не пройшов.

Слідство.Інфо

Поділитись: