Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила в суді розмір застави для директора «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороди та експертки-оцінювачки Аліси Гринчук.

Для Майбороди просять розмір застави в 75 мільйонів гривень замість 2 мільйонів, для Гринчук — 7 мільйонів замість 1,5.

Причиною збільшення застави прокурори називають невідповідність суми матеріальному становищу підозрюваних. Наприклад, розмір застави для Майбороди (2 млн) у п'ять разів менший за вартість його автівки (близько 10 млн).

Скаргу САП розгляне Солом'янський райсуд Києва 24 травня.

Нині як Майборода, так і Гринчук відпущені судом під заставу. Третій фігурант справи, екс-керівник Національної гвардії Юрій Аллеров, також вийшов під заставу з ізолятора тимчасового тримання.

Нагадаємо:

  • 17 травня Солом’янський суд взяв під варту на два місяці Юрія Аллерова з можливістю внести заставу у 4,8 мільйона гривень, хоча прокуратура просила 11. Адвокати підозрюваного заявили, що таких грошей в Аллерова немає і почали збір, додавши, що оскаржуватимуть рішення суду.
  • Того ж дня суд відпустив під заставу у 2 та 1,5 мільйони директора компанії забудовника «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду та оцінювачку Алісу Гринчук.
  • Версія слідства: у 2016 році Аллеров та очільник «Укрбуд Девелопмент» Олег Майборода здійснили заходи щодо відчуження майна шляхом нерівноцінного обміну квартир із ЖК «Аристократ» на Печерську на квартири в ЖК «Оберіг» на околиці столиці, що надавались нацгвардійцям. Обмін був нерівноцінним, збитки склали близько 81 мільйон гривень. Оцінювач Гринчук надала висновок, зазначивши про рівноцінність обміну.
  • Усім підозрюваним інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем. У разі доведення вини їм загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.
Поділитись: