Агентство вважає, що при купівлі квартири Лещенко «одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником».

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки адміністративного правопорушення після завершення перевірки факту придбання депутатом Сергієм Лещенком квартири в Києві.

Про це йдеться у повідомленні НАЗК у Facebook. 

Агентство вважає, що при купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Лещенко «одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником».

Як йдеться в повідомленні НАЗК, на момент придбання неруxомості Лещенко був народним депутатом і на нього поширюються вимоги статей закону «Про запобігання корупції».

«Лещенко одержав подарунок, вартість якого у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала 1 млн 801 тис. 648 гривень)», – заявляє відомство.

Відповідно до вимог законодавства України про адміністративні правопорушення, уповноважена особа Нацагентства склала протокол на депутата.

«Таке порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка», – йдеться в повідомленні НАЗК.

Згодом Лещенко заперечує звинувачення з боку НАЗК.

Раніше повідомлялося, що Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва.

Він пояснив, що купив квартиру на свої заощадження за часів роботи в «Українській правді» та гроші, які взяв в борг. При цьому, за його словами, квартиру він купив разом зі своєю дівчиною Анастасією Топольською.

З цього приводу Лещенко звернувся до Національного антикорупційного бюро і Нацагентство із запобігання корупції з проханням перевірити придбання ним квартири.

За висновком НАБУ, під час придбання квартири народним депутатом України Сергієм Лещенком вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов’язані з корупцією.

На переконання Лещенко, ознаки адміністративного правопорушення, пов’язані з корупцією під час придбання ним квартири, були помилковим висновком.

Національне агентство із запобігання корупції заявило про отримання від Національного антикорупційного бюро України матеріалів перевірки купівлі квартири депутатом Лещенком.

Генпрокуратура розпочала щодо Лещенка досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні.

Народна депутатка Світлана Заліщук запевнила, що вона зацікавлена в розслідуванні Національного антикорупційного бюро щодо купівлі її квартири.

Поділитись: