Введення нових квот в українському теле- та радіоефірі розробники законопроекту готові розтягнути на рік і пропонують їх знизити до 35%.

Про це Громадському розповів Сергій Оснач, представник групи із доопрацювання законопроекту від громадськості. За його словами це одна з поступок, на яку готові піти автори документу.

«Спершу пропонувалася квота 37%. Ми пішли на компроміс, ми готові зупинитися на 35%. Ми готові, щоб ця квота впроваджувалася не одразу, а впродовж року. Це вже дуже суттєвий компроміс, на який ми йдемо. Хоча насправді наші опоненти, які категорично проти - вони не йдуть на жодні компроміси», – зазначив він.

За словами Оснача, наразі обговорюється можливість запровадження спочатку квоти у 25%, а потім – у 35%.

Як відомо, законопроектом 3822 пропонується збільшити частку пісень українських авторів чи виконавців у радіоефірі до 50%, із них 75% – це музичні твори українською мовою. Таким чином частка української музики мала становити 37,5%.

29 березня 55 українських виконавців та музичних гуртів виступили проти запровадження таких квот, назвавши це «популістським кроком» та спробою «розділити українців за мовною ознакою».

Поділитись: