Політика / Урядовий квартал Рада

КВУ: найменш продуктивний депутат Верховної Ради — Євгеній Мураєв

КВУ
Політика/Урядовий квартал Рада/КВУ: найменш продуктивний депутат Верховної Ради — Євгеній Мураєв
Зберегти
Вигляд
Громадська організація «Комітет виборців України» (КВУ) назвала найменш продуктивних депутатів Верховної Ради за чотири роки. Перше місце антирейтингу посів позафракційний депутат Євгеній Мураєв, який подав 160 законопроектів, але жоден з них не було ухвалено.

Другим найменш продуктивним депутатом є член «Опозиційного блоку» Юрій Солод (подано 111, ухвалено 0). Далі йдуть його однопартійці Олександр Вілкул (108/0), Дмитро Шпенов (81/0) та Дмитро Колєсніков (80/0).

Як зазначає КВУ, за чотири року у парламенті залишаються 48 депутатів, які ще не стали авторами жодного закону. Серед них Вадим Рабінович (53/0), Нестор Шуфрич (24/0), Віктор Шевченко (73/0), Сергій Ківалов (34/0), Михайло Добкін (6/0), Андрій Білецький (43/0), Дмитро Ярош (12/0).

Найбільш продуктивним депутатом Ради є член «Блоку Петра Порошенка» Гліб Загорій: майже кожен другий його проект закону у підсумку став законом — подано 53, а ухвалено 25.

«Поділ на коаліцію та опозицію є ключовим фактором, що впливає на ймовірність прийняття депутатського законопроекту. Однак варто враховувати, що навіть серед опозиційний фракцій і груп є надпродуктивні депутати», — зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Наголошується, що в дослідженні враховувалися виключно проекти законів, проекти постанов не враховувалися. 

Продуктивність визначалася як співвідношення кількості поданих проектів законів до ухвалених (є діючими законами). Часові рамки: чотири роки роботи Верховної Ради.

Як повідомлялося, у листопаді 2018 року депутати «кнопкодавили» 352 рази: найбільше — з фракції БПП.

У жовтні 2018 року 54 депутати пропустили 90% засідань у Верховній Раді.

За вересень 46 депутатів Верховної Ради пропустили 90% засідань. З них 11 — ні разу за місяць не проголосували.

Із 14 потенційних кандидатів у президенти серед депутатів 10 пропустили понад 80% голосувань у Верховній Раді за лютий-липень 2018 (8 сесію).

Більше про:
# депутати
Пов`язані новини