КВУ: шестеро народних депутатів не були на жодному засіданні Верховної Ради у червні. Серед них ㅡ Медведчук і Козак
У червні 2021 року лише 291 народний депутат, або 68% від складу Верховної Ради, відвідали всі одинадцять пленарних засідань Ради. Шестеро депутатів не були зареєстровані на жодному з них.
Про це повідомляє Комітет виборців України, який проаналізував, як народні депутати відвідували пленарні засідання Верховної Ради у червні.
За даними КВУ, за місяць на жодному засіданні не були зареєстровані Віктор Медведчук, Тарас Козак та Вадим Столар від «Опозиційної платформи ㅡ За життя», Степан Івахів від «За майбутнє», Леся Василенко від «Голосу» та позафракційний народний депутат Олесь Довгий.
Як зазначають у КВУ, офіційні причини відсутності народних депутатів не повідомляються. Однак відсутність Козака може бути пов'язана з тим, що він перебуває у Білорусі, де, ймовірно, переховується від слідства.
Зокрема 26 червня Тарас Козак, якого разом із Віктором Медведчуком підозрюють у державній зраді, повідомив НАЗК про «суттєві зміни в майновому стані». Йдеться про дві операції 31 травня: продаж готівки на суму 1,34 мільйона гривень і оплату оренди нерухомого майна у Білорусі за 1,32 мільйона гривень.
Імовірно, це побічно вказує на те, що Козак може перебувати в Білорусі. Про це ж раніше говорив і Медведчук, вказуючи, що він там на лікуванні. Але заяву на лікарняний депутат від «ОПЗЖ» не писав, і генеральна прокурорка Ірина Венедіктова говорила, що «оперативні дані» вказують на інше.
Згідно з даними електронної реєстрації, у Раді Козак востаннє відвідував засідання аж 16 листопада 2020 року. З того часу він не з’являвся у сесійній залі.
А от Віктор Медведчук, за даними КВУ, востаннє був офіційно зареєстрований у Верховній Раді 28 квітня.
11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та його соратнику, народному депутату від ОПЗЖ Тарасові Козаку. Медведчука підозрюють у державній зраді та порушенні законів і звичаїв війни. 13 травня суд обрав Медведчуку запобіжний захід у формі цілодобового домашнього арешту. Апеляція його не змінила.
Сам Медведчук вважає, що справа щодо нього і Козака — це тиск на опозицію.
До того, 19 лютого, Рада нацбезпеки і оборони України ввела санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження застосували у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.
- Поділитися: