УКРАЇНА

У Києві курсанти перестрибували через турнікети у підземці: метрополітен звернувся до вузу

6 червня, 2018 02:04
УКРАЇНА/У Києві курсанти перестрибували через турнікети у підземці: метрополітен звернувся до вузу
Зберегти
Вигляд
Група курсантів Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка перестрибнули через турнікети метро, проігнорувавши норми пільгового проходу до підземки. Метрополітен звернувся до інституту за поясненням дій курсантів.

Група курсантів Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка перестрибнули через турнікети метро, проігнорувавши норми пільгового проходу до підземки. Метрополітен звернувся до інституту за поясненням дій курсантів.

Про це у Facebook повідомила речниця КП «Київський метрополітен» Наталя Макогон.

За її словами, метрополітен повідомив керівництво Військового інституту КНУ імені Шевченка про «порушення правил оплати проїзду, пільгового проходу та користування турнікетами у підземці».

Зазначимо, випадок з масовим перестрибуванням через турнікети трапився на станції метро «Виставковий центр». Відео інциденту оприлюднила спільнота Kyiv Live.

На відео помітно, як близько 20 курсантів у камуфляжі перестрибують через турнікети.

Як повідомляє LB.ua з посиланням на Наталю Макогон, після інциденту контролер викликала поліцію.

Також, як зазначила Макогон, згідно із законодавством, курсанти Військового інституту мають пільги на проїзд у метро. Для того, аби проїзд був безкоштовним, курсант має пред'явити проїзний, вартість якого має відшкожувати інститут. Якщо ж проїзного курсант не має, він повинен сплатити за проїзд.

Водночас, як повідомив Громадському колишній курсант Військового інституту Георгій Лисенко, це не першй випадок «перестрибування» через турнікети.

Голова Ради сержантів Військового інституту Ілля Вінаєв пояснив Громадському, що існує закон, згідно із яким курсанти мають право їздити безкоштовно в міському транспорті.

Однак, Київська міська держадміністрація своїм рішенням перекрила цю можливість, посилаючись на вищий навчальний заклад. Вуз, у свою чергу, не вирішує це питання.

На питаня, за якою причиною вуз не займається цією проблемою, Вінаєв відповів: «Є законний порядок відшкодування 60 поїздок та можливість придбання проїзного за ціною студентського, але в законі також написано, що військовослужбовці строкової служби (курсанти прирівнюються, — ред.) не можуть тримати таке відшкодування, так як це не передбачено у постанові Кабміну. Саме тому бухгалтерія не має можливості відшкодувати нам ці гроші».

Вінаєв додав, що випадок «перестрибування» через турнікети, який зафіксували на відео очевидці, трапився наприкінці травня цього року.

Пов`язані новини