Політика

Києву повернули 74 га особливо цінних земель під «Межигір’ям 2»

Політика/Києву повернули 74 га особливо цінних земель під «Межигір’ям 2»
Зберегти
Вигляд

Господарський суд Києва скасував рішення Київради, яким обслуговуючому кооперативу передано 74 га земель вартістю понад 126 мільйона гривень у Голосіївському районі, йдеться в повідомленні на сайті Генпрокуратури.

«Завдяки втручанню Генеральної прокуратури України територіальній громаді столиці повернуто 74 га особливо цінних земель, на яких знаходиться резиденція «Межигір’я 2»», - йдеться в повідомленні.

Зазначеному кооперативу, який не відповідає вимогам закону щодо створення житлово-будівельних кооперативів, без проведення земельних торгів та без будь-якої оплати передано для забудови цінні столичні землі, які в подальшому ним відчужено на користь інших комерційних структур.

«Більша частина з цих земель розташована в межах об’єкта природно-заповідного фонду – ландшафтного заказника «Острів Жуків», де знаходиться резиденція «Межигір’я 2». Таким чином, забудова зазначених земель житловими будинками загрожує фактичним знищенням заповідника», - зазначають на сайті.

Відзначається, що у зав’язку з цим суд прийняв рішення про скасування відповідних рішення Київради, державних актів та договорів, за яким було відчужено землю.

Ландшафтний заказник «Острів Жуків» був створений у 1999 році у Голосіївському районі Києва, в заплаві Дніпра. Заказник поглинає всю збережену частину природного масиву «Конча-Заспа», який в минулому був першим в Радянській Україні природним заповідником.

Київрада у серпні 2007 року скоротила площу заказника з 1794 га до 196 га.  На думку природо охоронців, це рішення було прийняте з грубими порушеннями законодавства.

Пов`язані новини