Міністерство закордонних справ України заявляє протест проти призначення російською владою протиправної примусової психіатричної експертизи для затриманих у анексованому Криму українських громадян

Міністерство закордонних справ України заявляє протест проти призначення російською владою протиправної примусової психіатричної експертизи для затриманих у анексованому Криму українських громадян. Про це заявляє прес-служба МЗС.

В листопаді 2016 року примусова психіатрична експертиза була розпочата стосовно Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова, безпідставно звинувачених у терористичній діяльності та вже більше ніж півроку ув’язнених на території Криму.

«Вважаємо такі практики, як і інші форми тиску, застосуванням тортур стосовно незаконно затриманих громадян України», — йдеться у заяві.

МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно припинити такі дії та звільнити Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова.

Згідно з заявою, Україна очікує підтвердження міжнародною спільнотою «принципової оцінки щодо неприйнятності практики порушень прав людини окупаційною владою Криму під час голосування в ГА ООН проекту резолюції «Ситуація з правами людини в АРК і м. Севастополь». 

Поділитись: