МЗС України висловлює рішучий протест у зв'язку з тиском представників міграційної служби Росії в Чечні на свідків у справі незаконно утримуваних російською владою українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

«Намагання російської влади у будь-який спосіб перешкодити об’єктивному розгляду справи щодо незаконно утримуваних Миколи Карпюка та Станіслава Клиха свідчить про її сфабрикований і політичний характер, як і справ проти інших громадян України – політичних в’язнів Російської Федерації», — наголошується в повідомленні МЗС України.

Київ вимагає від Москви забезпечити безпечне перебування і пересування по території країни рідних і свідків у справах проти незаконно утримуваних українців.

Раніше адвокат Докка Іцлаев повідомив, що міграційна служба Чечні намагалася затримати свідків захисту у справі українських політв'язнів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Нагадаємо, Клиха і Карпюка звинувачують у вбивстві російських військовослужбовців під час Першої Чеченської війни.

14 березня суд у справі Карпюка і Клиха було перенесено через хворобу судді. Нагадаємо, що раніше суд Чечні продовжив запобіжний захід Карпюку та Клиху до 27 травня.

Активістка «Центру громадянських свобод» Марія Томак вважає, що Верховний суд Чеченської республіки маніпулює присяжними у розгляді справи українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

За її словами, суддя відмовив залучити близько 20 відеодоказів, на яких свідки дають покази щодо Карпюка і Клиха.

/скріншот із відео/

Поділитись: