УКРАЇНА

Київ забезпечений вакцинами для профілактики туберкульозу — КМДА

УКРАЇНА/Київ забезпечений вакцинами для профілактики туберкульозу — КМДА
Зберегти
Вигляд

Київські дитячі лікарні та пологові будинки забезпечені вакциною БЦЖ у повному обсязі.

Про це заявив заступник голови Київської міської адміністрації Микола Поворозник.

Таким чином, за його словами, проблема з відсутністю профілактичних щеплень проти туберкульозу, яка існувала близько року, вирішена.

«ВАКЦИНА БЦЖ, ЛІОФІЛІЗОВАНА/BCG VACCINE FREEZE-DRIED», закуплена за кошти Держбюджету України, надійшла на склад Бази спеціального медичного постачання Департаменту охорони здоров’я та вже розподілена між столичними пологовими будинками й дитячими лікувально-профілактичними закладами столиці», — йдеться у повідомленні КМДА.

Поворозник повідомив, що розподілених імунобіологічних препаратів дітям у Києві вистачить як мінімум до кінця 2016 року. 

Відзначимо, що щеплення БЦЖ необхідне для профілактики туберкульозу у дітей. Вакцина не захищає від зараження збудником туберкульозу, але захищає від переходу прихованої інфекції в явну хворобу. Також  вона захищає дітей від важких форм туберкульозу — туберкульозного менінгіту, туберкульозу кісток і суглобів і важких форм туберкульозу легенів.

В Україні цього року вакциновано проти туберкульозу лише 11,5% дітей, повідомила раніше виконучий обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. У зв'язку з цим, МОЗ підготували листи до президента і секретаря РНБО з вимогою провести засідання з питань імунопрофілактики як важливої складової політики національної безпеки.

Пов`язані новини