УКРАЇНА

Київський військкомат пояснив доправку хлопців з хостелу до комісаріату

10 травня, 2018 23:46
УКРАЇНА/Київський військкомат пояснив доправку хлопців з хостелу до комісаріату
Зберегти
Вигляд
Київський військовий комісаріат підтвердив, що 8 травня були затримані хлопці у хостелі в Києві.

Київський військовий комісаріат підтвердив, що 8 травня були затримані 9 хлопців у хостелі в Києві. У повідомленні військомату ідеться про те, що близько 7 години ранку представники Національної поліції Голосіївського району Києва прийшли з перевіркою до хостелу «Гавана».

Там, ідеться у повідомленні, правоохоронці виявили «громадян чоловічої статті призовного віку в кількості 9 чоловік без військово-облікових документів».

«У зв’язку з тим, що в Україні проводяться заходи призову громадян на строкову військову службу та перевірки осіб, які ухиляються від військової служби у Збройних Силах України, вказаним громадянам було запропоновано прослідувати до Голосіївського районного у місті Києві військового комісаріату для з’ясування обставин», — пояснили у військоматі.

П'ятеро з них не підлягали призову за станом здоров’я, а також «морально-діловими якостями», а інші 4 громадяни перебували в розшуку за ухилення від військової служби.

У комісаріаті зазначили, що ці хлопці «в добровільному порядку були направлені на військово-лікарську комісію районного у місті Києві військового комісаріату та Київського міського військового комісаріату для визначення придатності до проходження строкової військової служби».

Після проходження військово-лікарської комісії визнані придатними до військової служби підлягають призову на строкову військову службу.

«В діях представників військових комісаріатів порушень вимог чинного законодавства України щодо проведення призову громадян на строкову військову службу – не вбачається», — наголошують в прес-службі.

Нагадаємо, 9 травня видання «Заборона» з посиланням на одного з затриманих повідомило, що зранку 8 травня невідомі затримали 8 хлопців та примусово доправили їх у Голосіївський районний військовий комісаріат. Один із затриманих повідомив, що невідомі в цивільному одязі у супроводі людини у формі співробітника МВС перевірили паспорти та приписні свідоцтва у всіх чоловіків і відвезли у військовий комісаріат Голосіївського району тих, у кого не виявили приписного.

У військкоматі затриманих змусили пройти медичну комісію на придатність для військової служби. Після чого одного з хлопців, який постійно проживає в Києві, доправили до військкомату за місцем реєстрації, ще двох відпустили. Ще 5 направили до однієї з київських військових частин для проходження подальшої медкомісії.

За словами мешканців хостелу «Гавана», правоохоронці періодично здійснюють такі візити у хостел під різними приводами — перевіряють документи та мобільні телефони.

Громадське звернулося за коментарем до військомату Голосіївського району столиці, але там не відповіли. Журналісти «Заборони» ж повідомили, що їх не пустили до пункту збору призовників.

Київський військомат звинуватив авторку новини, редакторку Громадського у «неодноразому, систематичному, необґрунтованому висвітлюванні статей з критикою та лише негативною інформацією щодо діяльності Збройних Сил України» у соціальних мережах».

Редакція Громадського вважає такі звинувачення безпідставними та звертається до прес-служби київського військкомату із проханням надати приклади таких висловів.

Пов`язані новини