Російська антивірусна компанія «Лабораторія Касперського» має «значно тісніші» відносини з ФСБ, ніж публічно афішує.

Російська антивірусна компанія «Лабораторія Касперського» має «значно тісніші» відносини з ФСБ, ніж публічно афішує.

За інформацією агентства Bloomberg, компанія створювала технології для спецслужби і передавала дані хакерів.

У розпорядженні агентства опинився лист від 2009 року, який Касперський надіслав членам керівництва компанії. Він описував секретний проект, який роком раніше вів «на велике прохання з Луб'янки». Проект полягав у створенні програмного забезпечення, що захищає від DDoS атак різні мережі, включно з урядовими.

Як уточнює Bloomberg, компанія пішла далі і почала співпрацювати з провайдерами щодо впровадження «активних контрзаходів». Касперський тримав це в секреті від співробітників своєї фірми.

Як пише агентство, «активні контрзаходи» — термін, який означає атаку на хакерів. Співрозмовник Bloomberg, знайомий із системою «Лабораторії Касперського» щодо захисту від DDoS-атак, розповів, що вона складається з двох частин. Перша — традиційна — перенаправляє трафік на сервери, які здатні з ним упоратися. Друга — «незвична»: Касперський у режимі реального часу передавав ФСБ інформацію про місцезнаходження хакерів і відправляв за цими адресами фахівців, які брали участь у рейдах разом із силовиками.

«Вони не просто займалися зламом хакерів, вони виламували двері», — йдеться в матеріалі Bloomberg.

Раніше повідомлялося, що Конгрес США припускає, що створена в Росії компанія «Лабораторія Касперського» може контролюватися Кремлем.

Нагадаємо, 28 червня співробітників «Лабораторії Касперського» допитали агенти ФБР у них удома.

Офіційні особи США вважають, що власник компанії Євген Касперський має тісні зв'язки з деякими представниками російської розвідки.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: