Данський режисер Ларс фон Трієр може повернутись на цьогорічний Каннський кінофестиваль після семирічної заборони участі.

Данський режисер Ларс фон Трієр може повернутись на цьогорічний Каннський кінофестиваль після семирічної заборони участі.

Про це повідомляє ScreenDaily.

За словами гендиректора фестивалю Тьєррі Фермо на глядачів очікують «свіжі оновлення лайнапу» серед яких, за даними джерела, може бути повернення головної персони нон-грата Каннського кінофестивалю — Ларса фон Трієра. 

Зазначається, що режисер може представити свою картину «Будинок, який збудував Джек»

Також Фермо розповів, що в складі журі буде переможець минулорічного кінофестивалю російський режисер Андрій Звягінцев. За слова гендиректора, Звягінцев зараз прискорено вивчає англійську мову, щоб мати можливість дискутувати з колегами з приводу фільмів. 

Нагадаємо, Ларсу фон Трієру заборонили участь у Каннському кінофестивалі в 2011 році, коли він заявив, що «трохи співчуває Гітлеру» та розуміє нацистів. Попри те, що згодом режисер заявляв, що дані висловлювання невдалий жарт — шлях на кінофестиваль йому був закритий.

До 2011 року Ларс фон Трієр представив у Каннах 9 своїх картин. Золоту пальмову гілку режисер отримав за фільм «Та, що танцює в темряві» 2000 року, а Гран-Прі кінофестивалю за «Розсікаючи хвилі» 1996 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Netflix відмовився від участі у Каннському кінофестивалі

Поділитись: