Японський архітектор Арата Ісозакі позує перед палацом Палакхокей, розробленим італійським архітектором П'єром Паоло Маджорою в Турині, Італія, 20 грудня 2005 року
Фото:

EPA-EFE / DANIEL DAL 

Лауреатом 41-ї Прітцкерівської премії, яка вважається найпрестижнішою нагородою в галузі архітектури, став японський архітектор Арата Ісодзакі. Церемонія вручення премії й грошового призу в розмірі 100 тисяч доларів відбудеться у Версальському палаці в травні.

Ісодзакі вважають найвпливовішим японським архітектором. Він створив понад сто будівель в Азії, Європі, Північній Америці, Австралії та на Близькому Сході, серед них університетські кампуси, музеї, стадіони.

Ісодзакі виріс в місті Ойта, який знаходиться на іншому березі затоки від знищеної ядерною бомбою в 1945 році Хіросіми. Він розповідав, що першим його архітектурним досвідом стало руйнування – коли на Хіросіму і Нагасакі впали бомби, йому було 14.

Початок його архітектурної кар'єри припав на період відновлення Японії після війни. Його вчителем був Кендзо Танге, лауреат Прітцкерівської премії 1987 року.


Міто Гейдзюцукан – арт-комплекс у Міто, префектура Ібаракі, 1986-1990
Фото:

Wikipedia

Журі Прітцкерівської премії зазначило, що архітектурний стиль Ісодзакі складно систематизувати й однозначно описати, оскільки він помітно змінювався і розвивався упродовж десятиліть. Спочатку архітектор працював в стилі метаболізму, проте згодом перейшов до постмодернізму. У своїх роботах Ісодзакі часто використовує прості абстрактні форми.

Цікаво, що Ісодзакі став п'ятим представником Японії, який здобув Прітцкерівську премію. До цього нагороду здобувало японське бюро SANAA, Тойоо Іто (двічі), Сігеру Бан.

Прітцкерівську премію присуджують щорічно. У 1979 році її заснувала родина Прітцкера, яка має коріння в Україні й вололіє мережею готелів Hyatt. З часів заснування Прітцкерівську премію отримували Френк Гері, Оскар Німейєр, Норман Фостер, Рем Колгас, Заха Хадід. 

Поділитись: