лавров натякнув, що росія не планує виводити свої війська з України перед референдумом щодо НАТО
росія, схоже, не хоче виводити свої війська з України перед проведенням референдуму щодо відмови від НАТО. Пояснює це побоюванням, що українці потім не захочуть відмовлятися від курсу на Альянс.
Про це йдеться у відеозверненні міністра закордонних справ рф сергія лаврова.
«Нас насторожує, що українська сторона вирішила вимагати, щоб у разі укладення договору протягом кількох днів були зупинені всі воєнні дії, російські збройні сили покинули Україну, а після того буде референдум, буде ратифікація в парламенті, і дуже велика ймовірність, що тоді ця ратифікація призведе до негативного результату, і переговорний процес доведеться починати заново — у такі кішки-мишки ми грати не хочемо», — сказав лавров.
Також він згадав уже звичну тезу російської пропаганди про те, що масові смерті цивільних людей у Бучі — це «провокація, щоб відвернути увагу від переговорного процесу», а також сказав, що відхід російських військ із північної України — це «жест доброї волі».
«Українська сторона вже після Стамбула стала відігравати назад, намагалася висувати все нові умови, а щойно західні ЗМІ розігнали фальшивку про місто Буча, українські перемовники спробували взагалі перервати переговорний процес», — сказав лавров.
Після звільнення міста Буча на Київщині там знайшли десятки вбитих і закатованих цивільних мешканців. росіяни почали поширювати тезу, ніби тіла там з'явилися вже після їхнього відходу з міста, проте супутникові знімки свідчать, що тіла вбитих з'явилися на вулицях Бучі ще понад три тижні тому.
Що за референдум?
Україна запропонувала росії провести референдум щодо відмови від курсу на НАТО, але натомість отримати гарантії безпеки від окремих країн. Ключова вимога — гарантії безпеки України мають бути аналогічні статті 5 НАТО.
Україна вже почала консультації з усіма можливими країнами-гарантами. Якщо сторони підтримають такий документ, це означатиме припинення війни та відведення військ. Далі процедура така: відведення військ, проведення референдуму в Україні, ратифікація договору гарантами безпеки та Україною.
Серед гарантів Україна бачить зокрема Велику Британію, Китай, США, Францію, Туреччину і Німеччину. Представники Туреччини, Італії та Німеччини вже заявили, що вони готові стати гарантами, але ніхто з них не уточнив, що йдеться про гарантії, аналогічні статті 5 НАТО.
- Поділитися: