Політика

Лавров заявляє, що нова Конституція має бути узгоджена із сепаратистами

Політика/Лавров заявляє, що нова Конституція має бути узгоджена із сепаратистами
Зберегти
Вигляд

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що конституційна реформа в Україні має бути узгоджена з Луганськом і Донецьком.

Про це він сказав на прес-конференції в Москві, коментуючи заяву президента Петра Порошенка про те, що Україна залишиться унітарною країною з однією державною мовою, передає УНІАН.

«У мінських домовленостях йдеться про те, що конституційна реформа, включаючи закріплення в ній особливого статусу Донбасу, повинна здійснюватися за погодженням і за згодою Луганська і Донецька», – сказав Лавров.

За його словами, за цим «нормандський формат» зобов'язався стежити, щоб все відбувалося в контексті мінських угод.

«Там не сказано про унітарність, українську мову (як єдину державну – ред.), там є перелік питань, закріплених у документі, схваленому главами держав, який повинен обов'язково фігурувати в конституційній реформі – узгодженість з Донецьком і Луганськом», – повідомив Лавров.

За його славами, у Мінському документі є питання мови, фінансової та економічної децентралізації, виборчих повноважень, питання «особливих зв'язків цих територій» з РФ.

«Звичайно, нормандська четвірка буде моніторити, як саме цей документ виконується. У нас серйозну заклопотаність викликає та обставина, що закон про особливий статус був прийнятий не відповідно до зобов'язань, які Україна взяла на себе в Мінську, а в прямій суперечності до цих зобов'язань», – сказав він.

Як відомо, у понеділок Порошенко заявив, що Україна залишиться унітарною державою, оскільки 90% українців підтримують таку модель держави.

Пов`язані новини