Війна

Леонід Кучма: Я не бачу строків завершення війни на Донбасі

Війна/Леонід Кучма: Я не бачу строків завершення війни на Донбасі
Зберегти
Вигляд
lead

Другий президент України, представник України в Тристоронній контактній групі по врегулюванню конфлікту на Донбасі Леонід Кучма в ексклюзивному бліц-інтерв’ю Громадському розповів, коли закінчиться війна, та про що домовляються в Мінську.

По яких питаннях в Мінську нема домовленостей?

- У Мінську є домовленості по всіх питаннях. Але ми по-різному дивимось на ці домовленості.

Україна не заперечує проти політичної реформи, бо це записано у домовленостях. Але ми не хочемо «ставити тєлєгу впереді лошаді». В першу чергу, давайте забезпечимо стабільність на Донбасі, щоб Україна могла сказати, що це українська територія, а не окупована.

Мова йде тут і про кордон. А потім уже можна говорити про інші речі. Ми знайдемо консенсус.

Хто представляє бойовиків самоназваних «ДНР» та «ЛНР» у переговорах?

- Денис Пушилін, Владислав Дейнего. Пушилін у них там взагалі голова «Верховної ради».

Чому не зберігається режим припинення вогню?

- Це була їхня обіцянка перед приїздом поважних гостей, я маю на увазі двох міністрів закордонних справ і зустрічі у Братиславі.

Хоча ми ще на зустрічі 13 числа домовились про продовження припинення вогню. Але це засіб маніпуляції і тиску на Україну.

Скільки часу потрібно на врегулювання ситуації? Коли закінчиться війна?

- В тій ситуації, яка зараз є в світі, я не бачу, скільки. Росія, від якої це на 100% залежить, дивиться, чим завершаться вибори у США, вибори у Франції, Німеччині, бо Росія має механізми ситуацію розхитувати.

МЗС має щось робити щось, щоб в Європі не забували про Україну..

Україну намагаються усунути з порядку денного?

- Ми самі нічого не робимо, щоб бути почутими. Європейці живуть своїм життям, їм не потрібен головний біль. А ще, європейці не хочуть втрачати європейський ринок.

Раніше, президент РФ Владімір Путін заявив, шо Росія готова до проведення будь-яких контактів, які могли б привести до вирішення конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, що керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації  генерал-майор Борис Кременецький повідомив, що Україна готова безстроково підтримувати режим припинення вогню на Донбасі, попри ситуацію в зоні бойових дій.

Лідер бойовиків «ДНР» Захарченко заявив про оголошення перемир’я з 15 вересня.

Пов`язані новини