ENRU

Лідер Венесуели відмовився від ідеї дострокових виборів президента попри масові протести

Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив в ході телевізійного звернення до народу, що виступає за організацію виборів до місцевих органів влади, водночас висловився проти дострокових президентських виборів, яких вимагають демонстранти.

Про це повідомляє BBC.

Вибори губернаторів у Венесуелі повинні були пройти в минулому грудні, проте не відбулися. Вибори в міських адміністраціях заплановані на цей рік.

Вибори президента, за звичайних умов, мають відбутися в 2018 році.

Мадуро заявив про необхідність відновити переговори між владою і опозицією, які були перервані в минулому році.

Водночас, опозиція з 24 квітня планує нові акції протесту.

За даними ВВС, щонайменше 20 людей загинули під час масових акцій протесту в Венесуелі за останні три тижні. Повідомлялося, що у Венесуелі під час сутичок з поліцією застрелили 13-річного підлітка.

Правозахисники також відзначили, що більше тисячі осіб було затримано, 700 людей все ще знаходяться під вартою.

Правоохоронці в ході протестів застосовували проти демонстрантів сльозогінного газу. Також учасники протесту звинуватили владу у використанні членів злочинних угруповань для придушення акцій протесту.

Венесуельська опозиція звинувачує президента країни Мадуро в диктаторстві, ігноруванні законів, у взятті під варту політичних опонентів і тиску на судові органи. Опозиція також звинувачує Мадуро в економічних проблемах країни, багатої на нафту.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram