Життя

Лідером турецьких заколотників може бути екс-командувач ВПС Озтюрк

Життя/Лідером турецьких заколотників може бути екс-командувач ВПС Озтюрк
Зберегти
Вигляд
lead

Екс-командувач Військово-повітряних сил Туреччини Акин Озтюрк, можливо, є лідером спроби військового перевороту у Туреччині. Про це повідомляє агентство DHA з посиланням на військові джерела.

Озтюрк командував турецькими ВПС у 2013-2015 роках. Він повинен був піти у відставку 30 серпня 2016 року. Як пише агентство, планувалася не тільки відставка, а й засідання військової ради, на якій передбачалося розглянути його можливі зв'язки з опозиційним проповідником Фетхуллахом Гюленом.

Саме тому Озтюрк міг прийняти рішення щодо організації перевороту, зазначає видання. Щодо екс-командувача ВПС вже близько року проводиться перевірка.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган і міністр юстиції Бекір Боздаг сказали, що організаторами заколоту є прихильники Фетхуллаха Гюлена, турецького письменника, колишнього імама і проповідника, ісламського громадського діяча. Зараз він проживає у вигнанні в США, але має значний вплив в ісламському світі завдяки його руху «Хізмет», який відкрив понад тисячу ісламських шкіл в 160 країнах світу.

До 1999 року Гюлен був головним соратником Ердогана, але потім став його найголовнішим противником.

«Туреччина – не та країна, яка схилиться перед дешевими повстаннями, і не держава, якою можна керувати з Пенсільванії», – сказав Ердоган. Саме в американському штаті Пенсільванія живе Гюлен.

«Будь-яка країна, яка стоїть за Гюленом, не буде вважатись дружньою Туреччині, і це буде розглянуто як оголошення війни члену НАТО», – сказав турецький прем’єр.

В свою чергу, група прихильників Гюлена відкинула звинувачення в причетності до спроби державного перевороту в Туреччині, повідомляє Reuters. Прихильники Ґюлена в США назвали подібні заяви «вкрай безвідповідальними».

«Ми засуджуємо будь-яке військове втручання у внутрішню політику Туреччини», – йдеться в повідомленні.

У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим повідомив про затримання 2839 заколотників. Внаслідок спроби перевороту загинули 194 людини, більше півтисячі поранені.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.

Пов`язані новини