Темами майбутнього саміту лідерів країн-членів Євросоюзу стане розвиток взаємин з Британією в зв'язку з Brexit, а також відповідні дії Брюсселя на введення Вашингтоном мит на сталь і алюміній.

Темами майбутнього саміту лідерів країн-членів Євросоюзу стане розвиток взаємин з Британією в зв'язку з Brexit, а також відповідні дії Брюсселя на введення Вашингтоном мит на сталь і алюміній.

Про це заявив голова Європейської ради Дональд Туск, передає прес-служба органу.

Саміт відбудеться 22-23 березня, у ньому візьмуть участь 27 лідерів європейських держав.

«Спочатку ми обговорюватимемо торгівлю. У цьому питанні ми підтримуємо Європейську комісію, яка зараз веде переговори з нашими американськими друзями про те, як звільнити ЄС від запланованих сталевих та алюмінієвих мит. Ми повинні готуватися до всіх можливих сценаріїв. Як найбільша торгова сила у світі, відповідь ЄС буде відповідальною та розумною», — наголошується в заяві Туска.

Він нагадав, що підвищення мит американцями у 1930 році призвело до торгової війни.

«В даний час запропоновані тарифи, якщо вони будуть реалізовані, вплинуть на близько 1,5% трансатлантичної торгівлі», — зазначив Туск.

Крім цього, глава Європейської ради зазначив, що лідери країн-членів ЄС мають намір обговорити питання про проведення подальших переговорів з Лондоном по Brexit.

«Я хотів би розгорнутої дискусії з приводу стратегії, застосовної до переговорів з Великою Британією. У зв'язку з цим я попрошу вас прийняти першу серію рекомендацій щодо майбутніх взаємин з Британією», — підкреслив Туск.

Також на саміті обговорять отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набудуть чинності 23 березня. З переліку країн поки що виключені Мексика та Канада.

Однак Трамп зазначив, що інші держави також можуть бути виключені зі списку. 

У Кабінеті міністрів України хочуть виключити українську промислову продукцію з-під дії обмежень США.

Поділитись: