Політика

Лідери ЄС зберуться на неформальну зустріч без Великобританії

Політика/Лідери ЄС зберуться на неформальну зустріч без Великобританії
Зберегти
Вигляд

Президент Ради Європейського Союзу Дональд Туск запропонував лідерам 27 країн-членів провести в рамках майбутнього саміту ЄС неформальну зустріч з питання виходу Великобританії з Союзу.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

«Процедура виходу з ЄС є чіткою і визначена в Угоді. Для того, щоб обговорити деталі процедури, я запропонував лідерам 27 країн ЄС неформальну зустріч в рамках саміту ЄС. Я також пропоную лідерам починати широку дискусію про майбутнє нашого Союзу», - сказав Туск.

«Не треба приховувати, що ми хотіли, щоб результат вчорашнього референдуму був іншим. І не можливо передбачити всі політичні наслідки цієї події, особливо для Великобританії. Це – історичний момент, але не момент для істеричної реакції. Я хочу запевнити всіх, що ми підготувалися також і до цього негативного сценарію», - наголосив він.

За словами Туска, за останні два дні він говорив з усіма лідерами ЄС - прем’єр-міністрами, президентами, а також з керівниками інституцій ЄС щодо можливості Brexit.

Саміт ЄС запланований на 28-29 червня.

23 червня у Великобританії пройшов референдум про статус країни в Європейському Союзі, так званий Brexit (від англ. Britain і exit).  За вихід з ЄС проголосували 52% громадян, проти - 48%.

Британія була членом ЄС протягом 43 років.

Пов`язані новини