Солом'янський районний суд Києва зобов'язав оператора мобільного зв'язку Lifecell надати слідчим Національного антикорупційного бюро доступ до інформації про телефонні дзвінки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у справі про зловживання при поставці рюкзаків в міністерство. Фігурантом зловживань є його син Олександр.

Про це йдеться в ухвалі суду, пишуть «Українські Новини».

15 серпня суд задовольнив відповідне клопотання НАБУ і зобов'язав оператора надати інформацію про дзвінки Авакова та інших фігурантів даної справи з 1 червня 2014 року і по теперішній  час.

Згідно з текстом, слідство встановило, що 9 лютого 2015 року Комітет з конкурсних торгів МВС вирішив застосувати переговорну процедуру при закупівлі рюкзаків для потреб міністерства.

Участь у процедурі брали компанії «Днепровенд», «ПО» Таллегпром «, «Ібіс», «Kroko Proizvodja Razvoj», а також фізособа-підприємець.

24 лютого по підсумками переговорів МВС уклало договір на покупку 1 000 рюкзаків на суму 2,1 млн гривень з фізособою-підприємцем, а 25 лютого — з компанією «Днепровенд» на закупівлю 5 000 рюкзаків за 14,495 млн гривень.

«Вибір зазначених переможців відбувся при особистому втручанні колишнього заступника міністра внутрішніх справ», — йдеться в документі.

При цьому, за даними слідства у компанії «Днепровенд» відсутнє необхідне обладнання, працівників для виконання договору, а також немає документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів.

З січня 2014 року і по 20 березня будь-які контролюючі органи не проводили документальних перевірок компанії, на підставі чого слідство робить висновок, що «Денпровенд» не здійснює господарської діяльності.

«Існують підстави вважати, що закупівля зазначеного товару була здійснена за завищеними цінами, а товар був поставлений не в повному обсязі. Таким чином, у органу досудового слідства існують обґрунтовані підозри, що посадові особи МВС за попередньою змовою з посадовими особами «Днепровенда» уклали фіктивну угода з метою привласнення державних коштів в особливо великих розмірах і їх подальшою легалізацією», — йдеться в ухвалі суду.

 При цьому представником «Днепровенда» за даними слідства був товариш сина Авакова.

Також слідство підозрює, що координувати ці дії міг сам Аваков.

Нагадаємо, в лютому 2016 року в мережі з'явилося відео, на якому нібито колишній заммінстра внутрішніх справ Сергій Чеботар і син міністра внутрішніх справ Авакова Олександр обговорюють питання закупівлі рюкзаків для МВС.

НАБУ відкрила справу за підозрою у зловживаннях при даній закупівлі.

Арсен Аваков називав інформацію про причетність його сина до закупівель рюкзаків недостовірною.

Поділитись: