Лікарі в Омську, де в тяжкому стані госпіталізований російський опозиційний політик Олексій Навальний, не визначилися з діагнозом пацієнту. Вони не впевнені, що опозиціонера отруїли, а речниця Навального не погоджується з такими заявами.

Про це речниця Навального Кіра Ярмиш написала у Twitter.

Навальний майже з 8 ранку перебуває на апараті штучної вентиляції легенів без тями.

Лікар Анатолій Калініченко з лікарні, де перебуває Навальний, розповів, що отруєння розглядають як одну з можливих причин погіршення стану, але можуть бути й інші. Наразі точного діагнозу немає, лікар обіцяє упродовж дня визначитися з діагнозом.

Речниця Кіра Ярмиш каже, що в лікарні вже «більше поліції, ніж лікарів». Проте, як пише «ТАСС», правоохоронці поки не розглядають версію навмисного отруєння. Ярмиш також не погоджується з відкиданням версії та не розуміє, навіщо стільки правоохоронців, якщо отруєння не розглядають.

«Я була з Олексієм з самого ранку, сиділа поруч у літаку, нічого спільного зі звичайним отруєнням тут немає», — написала Ярмиш.

Також вона відкидає версію, що Навальний міг сам «щось не те з'їсти чи випити».

Що сталося?

Російський опозиціонер Олексій Навальний зранку 20 серпня летів із Томська до Москви. На борту літака йому стала погано, літав здійснив екстрену посадку в Омську. Політика доправили до реанімації та під'єднали до апарату штучної вентиляції легенів.

Речниця Навального заявила, що його могли отруїти, чимось підмішаним у напій. Зранку він лише пив чорний чай в аеропорту Томська.

Один із пасажирів розповів, що чув крики чоловіка під час польоту. Він встиг зняти відео цього.

Навального вже не вперше намагаються отруїти. У липні 2019 року він повідомляв про спробу його отруїти, коли він перебував у СІЗО.

Хто такий Навальний?

Він опозиційним російський політик, який також веде блог про корупцію в російській владі. Він брав участь у виборах мера Москви 2013 року, тоді переміг Сергій Собянін від провладної партії «Єдина Росія», Навальний посів друге місце з 27% голосів.

У 2014 році Навального та його брата Олега судили у так званій справі «Ів Роше» про начебто розкрадання та легалізацію грошей французької фірми «Ів Роше Схід». Тоді Олексія засудили до 3,6 року умовно, а його брата на такий же термін ув'язнили. Через цю судимість Олексія Навального не зареєстрували на президентські вибори в Росії у 2018 році.

Крім того, під час Революції Гідності в Україні Навальний підтримав протестувальників.

Поділитись: