Лікарі провели операцію немовляті, яке не могло повноцінно дихати. Таке втручання в Україні робили вперше
Лікарі у два етапи провели унікальну операцію на грудній клітці немовляти, яке не могло повноцінно дихати. Таке втручання медики виконували вперше в Україні.
Про це повідомила Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит».
Хлопчик народився з рідкісним синдромом — асфіктична торакальна дистрофія. Він трапляється не частіше, ніж 1 раз на 130 тисяч новонароджених.
Медики пояснюють, що такі діти народжуються з маленькою грудною кліткою, яка має дзвіноподібну форму та обмежує роботу легень. Це не дає дитині нормально дихати. Зазначається, що природний перебіг дуже тяжкий, особливо, якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Зазвичай діти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання.
Лікарі розповіли, що у 1995 році американський хірург Терренс Девіс запропонував спосіб хірургічного лікування синдрому, який назвав латеральною торакальною експансією. Операція дозволяє послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки. Такі втручання є рідкісними та проводилися лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії.
Коли одномісячний пацієнт із цим синдромом потрапив до «Охматдиту» спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати такий підхід.
«Проводити таку операцію було дуже ризиковано. Адже наш пацієнт наймолодший з тих, про кого вже писали в літературі. Детально вивчивши всі особливості оперативного втручання та застосувавши їх до нашого маленького хлопчика, команда хірургів та анестезіологів взялася за хірургічне лікування дитини», — розповіли в лікарні.
За словами хірурга Євгена Руденка, суть операції полягає в тому, що послідовно перетинаються 6 ребер у шаховому порядку. Потім їх зʼєднують спеціальними металевими конструкціями у такий спосіб, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. Внаслідок цього збільшується обʼєм грудної клітки.
Хлопчику провели операцію у два етапи: у 1,5 місяця на правому боці та у 2,5 — на лівому. Зараз у немовляти вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, а за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився.
«Це дає нам надію, що маленький пацієнт зможе почати самостійно дихати», — наголосили медики.
- Поділитися: