Стан 5-річного хлопчика, якого поранили, коли він гуляв біля дому у Переяславі-Хмельницькому, вкрай важкий. Куля досі у мозку і діставати її при такому стані немає сенсу.

Про це заявив головний лікар Київського міського центру нейрохірургії Олександр Гончарук під час брифінгу.

«Дитина перебуває у вкрай важкому стані на апараті штучної вентиляції легень. Травма вкрай важка з пошкодженням мозку, лівої півкулі здебільшого. Будувати прогнози не те, що недоцільно, але й нерозумно. Лікарі докладають максимум зусиль», — сказав Гончарук.

Він пояснив, що куля — не основна проблема, це не вирішальний фактор, головне — врятувати життя дитини та стабілізувати життєво важливі показники.

«Якщо зараз видаляти кулю — це додаткове травмування мозку», — зазначив лікар.

Нейрохірург Микола Поліщук уточнив, що куля глибоко в голові, у протилежному боці від місця пострілу.

Металеві відломки, які не становлять загрози життю, за стандартами НАТО та нашими не видаляються», - наголосив Поліщук.

Нагадаємо, 31 травня до реанімаційного відділення «Переяслав-Хмельницької ЦРЛ» доставили хлопчика із закритою черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку, внутрішньомозковою гематомою та переломом скроневої кістки. У лікарні в дитини виявили кульове поранення і направили до медзакладу Києва.

Наразі основна версія, що дитину випадково поранили працівники поліції, які на підпитку у позаробочий час стріляли неподалік від місця, де гуляв хлопчик. Обох підозрюваних затримали.Їм повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч.2 ст.28, ст.128 КК України (необережне тяжке тілесне ушкодження, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Поділитись: