Технології

Лікарі зафіксували перший випадок захворювання людини на пацючий гепатит

28 вересня, 2018 15:41
Технології/Лікарі зафіксували перший випадок захворювання людини на пацючий гепатит
Зберегти
Вигляд
Дослідники з Гонконзького університету зареєстрували перший випадок зараження людини пацючим різновидом гепатиту Е (HEV).

Дослідники з Гонконзького університету зареєстрували перший випадок зараження людини пацючим різновидом гепатиту Е (HEV).

Про це повідомляє видання South China Morning Post.

У повідомленні йдеться, що зараженим виявився 56-річний чоловік, якому в травні минулого року трансплантували печінку. Що б пересаджений орган «прижився», чоловік вживав імунодепресанти. Останні тести зафіксували порушення в роботі печінки, а наступні аналізи виявили гепатит.

В університеті відзначили, що чоловік мешкав у будинку, поруч з яким в сміттєвих баках знайшли інфікованих щурів. За оцінками вчених, він міг вжити їжу, заражену пацючим послідом.

Вчені пояснили, що пацючий вид гепатиту Е віддалено нагадує людський. Попередні дослідження показали, що він не здатний заразити макак-резусів, однак цей випадок доводить, що вірус небезпечний для людини.

Гепатит Е — вірусне захворювання з фекально-оральним механізмом зараження. Найчастіше його реєструють в країнах з жарким кліматом. Він може довго перебувати в прісній воді — вона ж і найпоширеніше джерело зараження. Хвороба проявляється підвищеною температурою, блювотою та жовтянкою. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно вірусом заражаються близько 20 мільйонів людей.

Раніше ми розповідали, що таксі з раком мозку надрукували череп з титану.

Пов`язані новини