Американські нейрохірурги підтвердили безпечність введення стовбурових клітин-попередників нейронів в спинний мозок паралізованих пацієнтів. У них зареєстрували невелике поліпшення рухливості та чутливості м'язів.

Американські нейрохірурги підтвердили безпечність введення стовбурових клітин-попередників нейронів в спинний мозок паралізованих пацієнтів. До того ж у хворих зареєстрували невелике поліпшення рухливості та чутливості м'язів.

Статтю про дослідження опублікували в Cell Stem Cell,

Медики з відділу нейрохірургії університету Каліфорнії опублікували результат першого тестування стовбурових клітин NSI-566 на людях з травмою спинного мозку.

Ін'єкції клітин зробили чотирьом пацієнтам 25-35 років з повним пошкодженням спинного мозку. Всі піддослідні за рік або два до випробування, були паралізовані через травму спинного мозку в грудному відділі хребта.

МРТ грудного відділу хребта двох пацієнтів Фото з матеріалів дослідження Erik Curtis et al/Cell Stem Cell 2018

Під час операції пацієнтам видалили частину хребця і зробили шість ін'єкцій клітин NSI-566 в спинний мозок. До моменту публікації результатів випробувань пройшло від 18 до 27 місяців після операції, і ніяких серйозних побічних ефектів у процедури не виявилося.

Утім, видимих ​​поліпшень у хворих також не спостерігалося, але тести, що оцінюють моторні та чутливі функції, показали прогрес у трьох з чотирьох пацієнтів.

Зокрема дослідники зареєстрували появу здатності свідомо активувати м'язову активність. У двох пацієнтів дослідники відзначили поліпшення за шкалою неврологічної класифікації травми спинного мозку (ASIA / ISNCSCI) на один-два пункти.

Електроміограма пацієнта показує моторну активність навколохребтового м'яза Фото з матеріалів дослідження Erik Curtis et al/Cell Stem Cell 2018

Автори згадують більш ранні дослідження клітинної терапії на пацієнтах з травмою спинного мозку, які використовували інші джерела клітин, наприклад, клітини периферичної крові. По закінченні трьох років ніяких поліпшень у пацієнтів не було, тому випробування визнали невдалими.

Як показує нове дослідження, стовбурові клітини-попередники нейронів є більш перспективним засобом терапії таких травм.

Проте, вчені зазначають, що в їх випробуванні не було контрольної групи та кількість пацієнтів була замалою для статистичного підтвердження результатів. Однак, перші результати показують, що випробування можна продовжувати. У нових експериментах вчені збираються збільшити дозу клітин, що вводитимуться.

Лікування пошкоджень спинного мозку стовбуровими клітинами-попередниками нейронів, вивчається вченими вже давно та перевірено на низці тварин.

Зокрема ми розповідали, як такі клітини перевіряли на мавпах з пошкодженим спинним мозком — ін'єкція в місце травми допомогла відростити на цьому місці нові нервові відростки.

NSI-566 — людські клітини-попередники нейронів, які виділяють з центральної нервової системи ембріона, схвалені американським Управлінням з контролю за продуктами та ліками (FDA) для клінічного тестування.

Також повідомлялося, що дослідники навчили мозок мишей «бачити» світло без допомоги очей.

Поділитись: