Американські журналісти звернулися до обраного президента США Дональда Трампа з відкритим листом з приводу ускладнення відносин між його адміністрацією і пресою.

Американські журналісти звернулися до обраного президента США Дональда Трампа з відкритим листом з приводу ускладнення відносин між його адміністрацією і пресою, яке, на думку представників ЗМІ «нікому не піде на користь».

Текст листа розміщено на сайті журналу Columbia Journalism Review, який видає Вища школа журналістики при Університеті Колумбії.

Журналісти зауважують, що Трамп продовжує лінію поведінки, яку він використовував під час передвиборчої кампанії, і свідомо ускладнює відносини зі ЗМІ.

«Недавні повідомлення, що ваш прес-секретар збирається прибрати з Білого дому кабінети для журналістів – останнє підтвердження того, що тривало всю передвиборчу кампанію. Ви заборонили новинним організаціям висвітлювати інформацію про вас. Ви використали Twitter, щоб насміхатися і погрожувати окремим журналістам, і закликали своїх прихильників вчинити так само. Ви виступали за більш вільні закони про наклеп і погрожували численними позовами. Ви уникали преси, якщо була така можливість, і порушили норми формування прес-пулу і регулярних прес-конференцій. Ви висміяли інвалідність журналіста, який написав те, що вам не подобається», – йдеться у листі.

На їх думку, така лінія поведінки – особистий вибір президента, адже Конституція зрештою захищає свободу друку і не диктує президенту, коли проводити прес-конференції і як ставитися до ЗМІ.

«Ви можете встановлювати правила для спілкування з пресою, але і ми теж можемо встановлювати свої. Зрештою, ефірний час і дюйми колонок, на які ви хочете вплинути, належать нам. Ми, а не ви, вирішуємо, як краще працювати для наших читачів, слухачів і глядачів», – йдеться у заяві.

З огляду на це, журналісти наголошують, що публікуватимуть матеріали незалежно від доступу до адміністрації президента США, самі вирішуватимуть, скільки давати ефіру представникам президента, перевірятимуть правдивість заяв його команди, пильно стежитимуть за урядом.

«Ми будемо працювати разом. Ви спробували розділити пресу і використовувати суперництво репортерів для розпалювання сімейних сварок. Цьому настає кінець. Ми тепер розуміємо, що завдання з висвітлення вашої роботи вимагає, щоб преса працювала разом і допомагала один одному, коли це можливо. Отже коли ви затикаєте або ігноруєте журналіста на прес-конференції, тому що він сказав вам щось неприємне, ви зіткнетеся з єдиною командою», – заявляють журналісти.

«У кращому випадку ви залишитеся на своїй роботі вісім років. Ми своєю займаємося стільки, скільки існує держава, і наша роль в цій великій демократії визнавалася і посилювалася не раз. Ви змусили нас знову подумати про найфундаментальніші питання: хто ми такі і навіщо ми тут. За це ми вам дякуємо. Щасливої інавгурації», – підсумовується у зверненні.

Нагадаємо, що під час своєї прес-конференції Трамп не дав можливість поставити питання журналісту CNN, заявивши, що той представляє медіа, яке публікує фейкові новини.

Раніше телеканал CNN повідомив з посиланням на власні джерела, що секретна частина доповіді, нещодавно представленої розвідкою США, містить повідомлення про наявність у Росії компромату на Трампа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Досьє» на Трампа: факти, неточності та фейки».

Поділитись: