Оновлено: речник американських сил в Афганістані підтвердив, що розбився літак США Bombardier E-11A. За його словами, причини катастрофи розслідуються й поки немає жодних свідчень, що судно було збите ворожим вогнем. Він додав, що повідомлення талібів про інші збиті літаки не відповідають дійсності.

Літак, який зазнав аварії в центрі Афганістану вранці 27 січня, може бути літаком Bombardier E-11A американських військ. Американська сторона долучилася до розслідування події.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на речника Талібану та місцеву журналістку, які начебто були на місці події.

Іранська напівофіційна інформаційна агенція Fars також оприлюднила відео з начебто літаком, що зазнав аварії, і зазначила, що на ньому видно американську символіку.

Слід зазначити, що Талібан поки не взяв на себе відповідальність за збиття літака. Утім речник угруповання, досить поширеного в провінції Газні, де й відбулася аварія, зазначив, що загинуло «багато» американців.

Водночас речниця Центрального командування США майор Бет Ріордан відмовилася коментувати ці заяви. Вона додала, що поки незрозуміло, кому належить літак.

Ріордан, утім, підтвердила, що американські військові разом із представниками Афганістану розслідують аварію літака.

Нагадаємо, вранці 27 січня ЗМІ повідомили, що в центральній афганській провінції Газні впав літак афганської державної авіакомпанії Ariana Afghan Airlines. На його борту були 83 людини.

Пізніше авіакомпанія спростувала, що це був її літак. Наразі невідомо про точну кількість загиблих чи постраждалих.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile