Сьогодні, 12 серпня, Владімір Путін призначив нового голову своєї адміністрації. Сергія Іванова на цій посаді змінив 44-річний Антон Вайно, чиє ім'я до сьогоднішнього дня було відомо порівняно невеликому колу людей.

Громадське зібрало інформацію про те, що наразі відомо про цю людину. 

Антон Вайно народився в Талліні 17 лютого 1972 року.

Дід нового голови путінської адміністрації, Карл Вайно, до 1998 року обіймав посаду першого секретаря ЦК Компартії Естонії.

Медуза цитує книгу «Самовизначення і незалежність Естонії», згідно з якою в 1988-му Карл Вайно «запросив із Москви дозволу на проведення силової акції» проти учасників масової акції протесту.

Незабаром після цього, Карл Вайно був знятий з посади і виїхав до Москви, де, за даними Медузи, живе до сих пір.

Едуард Вайно, батько новопризначеного голови адміністрації Путіна, займає посаду президента «АвтоВАЗу» із взаємодії з акціонерами.

Газета «Ведомости» пише, що відразу кілька джерел видання «назвали Вайно людиною особисто Путіна, вихідцем з родини вищого ешелону радянської партійної еліти».
   
У 1996 році Антон Вайно закінчив факультет міжнародних відносин Московського державного інституту міжнародних відносин.

З 1996 року по 2001 рік працював в посольстві Росії в Японії, потім - у Другому департаменті Азії МЗС Росії.

Повідомляється, що Вайно володіє японською мовою.

У 2002 році він змінив дипломатичну службу на кар'єру державного чиновника.

Згідно з офіційною біографічною довідкою, яку публікує «РИА Новости», з 2002 року по 2004 рік Антон Вайно займав різні посади в управлінні протоколу президента Російської Федерації.

Далі його кар'єра, згідно з офіційним описом, розвивалася наступним чином: 

У 2004-2007 роках - заступник начальника протокольно-організаційного управління президента Росії.

У 2007 році перший заступник керівника протоколу президента РФ.

З жовтня 2007 року по квітень 2008 року - заступник керівника апарату уряду РФ.

25 квітня 2008 року призначений керівником протоколу голови уряду РФ - заступником керівника апарату уряду.

27 грудня 2011 року Антон Вайно був призначений керівником апарату уряду РФ в ранзі міністра, і згодом, 22 травня 2012 року - заступником голови адміністрації президента РФ.

«Вайно - рівновіддалений від чистої політики та силовиків, людина особисто Путіна. Не пов'язаний із кланами і номенклатурними угрупованнями. Адміністратор. Бюрократ в хорошому сенсі цього слова. Путін давно придивлявся до нього і готував до високої посади. Вайно дуже досвідчений апаратник. Акуратний і неконфліктний, але жорсткий, коли мова йде про відстоювання інтересів Путіна», - сказав «Ведомостям» керівник Центру політичної кон'юнктури, а раніше заступник начальника управління внутрішньої політики адміністрації президента Алєксєй Чєснаков.

Видання також цитує слова колишнього начальника управління внутрішньої політики адміністрації президента Олега Морозова, який написав у Facebook наступне: «Антон Вайно - апаратник найвищого класу. Він багато років вів щоденний графік роботи президента. Дуже коректний. Завжди зібраний і організований. З тих, хто не допускає помилок. Приголомшливо працездатний. Чудово знає всю політичну та управлінську еліту країни». 

У великому матеріалі про те, що означає призначення Путіним нового глави своєї адміністрації, видання Slon нагадує:

«Росія вступає в новий електоральний цикл - 18 вересня відбудуться вибори в Думу, а ще через півтора року стартують президентські вибори. І хоча мало хто сумнівається в тому, що на парламентських виборах більшість отримає партія «Єдина Росія», а на президентські знову висунеться Путін, для того, щоб запланований в Кремлі сценарій реалізувався, всі механізми державної машини повинні працювати злагоджено і надійно».

Slon також зазначає, що остання низка відставок і призначень «говорить про кадровий дефіцит у вищих ешелонах влади і про зростаючу підозрілість Владіміра Путіна».

Поділитись: