Політика

Люксембург пропонує повернути на 24 години внутрішні кордони ЄС

7 січня, 2018 09:05
Політика/Люксембург пропонує повернути на 24 години внутрішні кордони ЄС
Зберегти
Вигляд
Люксембург пропонує повернути на 24 години внутрішні кордони ЄС

Прем'єр-міністр Люксембургу Ксав’є Бетель заявив, що уряд Євросоюзу має розглянути питання про введення контролю внутрішніх кордонів на 24 години, аби змусити населення цінувати переваги безвізової системи. Про це повідомляє Bloomberg.

«Закриття кордонів протягом дня продемонструє людям, що означає чекати дві години, щоб потрапити в Італію чи Іспанію. Це жахливо, але це це було б корисно для розуміння», — зазначив Бетель.

Така заява була спричинена позицією прем'єр-міністерки Великої Британії Терези ​​Мей, яка стривожила інвесторів та міжнародних партнерів, даючи зрозуміти, що виступає за більш рішучий розрив з ЄС і готова принести в жертву британські торгові компанії заради контролю імміграції.

«Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії хоче мати свій шматок пирога і з’їсти його. Спочатку вони були в ЄС на своїх умовах. Тепер вони хочуть вийти на своїх умовах. Ми не у Facebook, де можна поставити статус «все складно», — підкреслив Ксав’є Бетель.

Він також зазначив, що якщо дозволити Великій Британії користуватись перевагами ЄС і уникати складнощів, референдуми за такий самий статус провели б у багатьох європейських країнах.

Нагадаємо, 23 червня у Великобританії пройшов референдум про статус країни в Європейському Союзі, так званий Brexit (від англ. Britain і exit). За вихід з ЄС проголосували 52% громадян, проти – 48%.

Офіційний процес виходу почнеться не пізніше березня 2017 року. Також уряд Великої Британії планує зберегти ряд законів Європейського Союзу після виходу з його складу.

Згідно з заявою канцлерки Німеччини Ангели Меркель Велика Британія не зможе мати доступу до єдиного ринку ЄС, якщо відмовиться від принципу вільного пересування людей.

Пов`язані новини