Генерал самопроголошеної «Лівійської національної армії» (ЛНА) Халіфа Хафтар заборонив турецьким літакам користуватися повітряним простором ЛНА, а тож наказав своїм бійцям знищувати турецькі об’єкти в Лівії.

Про це повідомляє DW.

Хафтар звинуватив Туреччину у підтримці лівійського Уряду національної єдності, який визнає міжнародна спільнота.

«Офіцери та солдати (Туреччини — ред.) перебувають у Триполі, а їхні розвідувальні літаки не припиняють літати скрізь у небі Лівії. Відтепер всі турецькі кораблі та літаки вважаються ворожими цілями», — сказав речник ЛНА.

Представник самопроголошеної армії заявив, що такий крок з боку Хафтара — відповідь на «грубе втручання» президента Туреччини Реджепа Ердогана у внутрішні справи Лівії.

Після цієї заяви міжнародний аеропорт Беніна на сході Лівії вже оголосив про те, що не прийматиме рейси з Туреччини.

Наказ Хафтара з’явився через декілька днів після поразки його сил у місті Гар’ян, яке ЛНА контролювала з квітня, але 26 червня воно перейшло під контроль визнаного уряду. Тоді лівійський генерал звинуватив Ердогана у наданні масштабної підтримки Уряду національної єдності.

У квітні ЛНА генерала Хафтара розпочала наступ на столицю країни Триполі, з тих пір бої навколо міста не вщухають

Рада безпеки ООН закликала лівійського генерала Халіфу Хафтара зупинити наступ своїх військ на столицю країни.

Нагадаємо, в 2011 році в Лівії почалися масові протести, які стали початком першої громадянської війни. Демонстранти виступили проти правління Муамара Каддафі, який був незмінним лідером з 1969 року, а також проти уряду на чолі з прем’єр-міністром Багдаді Махмуді.

Силове придушення протестів поліцією та армією спричинило повстання та початок громадянської війни із застосуванням важкого озброєння та авіації. Унаслідок повстань Каддафі та його війська зазнали поразки, а сам диктатор загинув. Втрати сторін, за різними даними, склали від 7 до 11 тисяч людей.

У серпні 2018 року в Лівії 45 людей засудили до страти за розстріл демонстрантів у 2011 році

Після повалення режиму Каддафі у країні почалася політична криза, яка переросла в ще одну громадянську війну.

Нині в Лівії де-факто двовладдя. На сході країни перебуває парламент, який не підпорядковується Триполі і спирається на Хафтара і його ЛНА, а на заході, у столиці — сформований за підтримки міжнародної спільноти Уряд національної єдності, який підтримує ООН.

Поділитись: