Представники так званих «ЛНР» та «ДНР» на переговорах в Мінську вимагають не персональної амністії, а амністії всіх учасників подій за прикладом Євромайдану. Також, вони не згодні з виведенням з непідконтрольній Україні території військ. Про це в ефірі Громадського розповів представник України в групі Роман Безсмертний.

«На переговорах встигли зосередитися на двох проблем: це амністія та безпека. Все зупинилося на підходах к амністії. Українська сторона говорила про персональну амністію, та сторона каже, що потрібно брати приклад амністії, яка стосувалась учасників Євромайдану. Хоча ми наполягали – що на Майдані не було зброї і це зовсім інше питання»,— сказав Безсмертний.

Що стосується виведення військ з Донбасу, представники бойовиків наполягають на перетворені їх в так звану «народну міліцію».

«Ми наполягали, що треба виводити війська, та сторона хоче перетворити військові корпуси на «народну міліцію». Тільки тоді вони будуть розмовляти далі. Виводити контингент вони не хочуть», — сказав представник групи.

За словами Безсмертного, це була дуже складна зустріч і, на його думку, жодне рішення Мінських домовленостей не виконане.

«На цей раунд наклился декілька подій, ув’язнення Савченко, теракти в Брюсселі і все це придало важкого змісту. Важчої зустрічі за ці роки – не було. Всі рішення в рамках Мінського процесу – не виконані. Це й процес набув такого характеру, шо його продуктивність мінімальна», — вважає він.

Нагадаємо, що Керрі обговорить з Путіним та Лавровим вибори на Донбасі — Держдеп

Поділитись: