Після ухвалення закону про «спліт» та переходом функцій регулювання за ринком небанківських фінансових послуг до Національного банку, фінансовим організаціям не потрібно буде заново отримувати ліцензії на надання фінансових послуг.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова.

«Ми плануємо суттєво спростити ліцензування нових небанківських фінансових установ. При цьому переліцензування діючих гравців цього ринку не планується», — повідомила Рожкова.

Відповідно до нового закону, з 1 липня 2020 року Національний банк отримає повноваження регулювати діяльність ломбардів, фінансових компаній, страхових компаній та інших небанківських фінансових установ, крім недержавних пенсійних фондів. Останні звітуватимуть перед Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

«Спліт був потрібен ще вчора. Він відіграє роль каталізатора, який надасть додатковий серйозний стимул для подальшого розвитку фінансового ринку в Україні», — додала Рожкова.

Вона також зазначила, що учасники небанківського фінансового ринку висловлювали занепокоєння у тому, що Нацбанк не має достатньо досвіду на новому ринку, тому закликала працівників Нацкомфінпослуг долучитися до команди Нацбанку.

Нагадаємо, 12 вересня Верховна Рада ухвалила закон про «спілт». Законом ліквідується Нацкомфінпослуг. Функції цього регулятора розділять між Нацбанком та Нацкомісією з фондового ринку.

Поділитись: