УКРАЇНА

Лондонський суд став на бік держави у спорі з Коломойським щодо Укрнафти

28 квітня, 2018 13:00
УКРАЇНА/Лондонський суд став на бік держави у спорі з Коломойським щодо Укрнафти
Зберегти
Вигляд
Лондонський міжнародний арбітражний суд скасував дію ключових положень акціонерної угоди між Нафтогазом та компаніями олігарха Ігоря Коломойського щодо управління Укрнафтою.

Лондонський міжнародний арбітражний суд скасував дію ключових положень акціонерної угоди між Нафтогазом та компаніями олігарха Ігоря Коломойського щодо управління Укрнафтою. 

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди щодо корпоративного управління Укрнафти суперечать нормам корпоративного законодавства України — відповідно вони не можуть бути виконані.

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, за якою компанії Коломойського переважали у правлінні.

Стаття передбачає, що 6 членів Наглядової ради Укрнафти обирають з числа кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а голова правління та інші 5 членів Наглядової ради – з числа кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського.

Водночас суд постановив, що в цілому угода щодо управління Укрнафти дійсна, хоча її ключові положення не підлягають виконанню.

Укрнафта — найбільша нафтовидобувна компанія в Україні. Ключовими особами у ній є три людини: олігарх Ігор Коломойський, глава Нафтогазу Андрій Коболєв та британський підприємець і одночасно голова правління Укрнафти Марк Роллінз.

Держава в особі Нафтогазу має 50% +1 акцію в Укрнафті, натомість компанії Коломойського володіють 42%. Незважаючи на нерівнозначні відсотки володіння, компанії олігарха завдяки підписаній у 2015 році угоді взяли більшість у правлінні.

Тепер, завдяки суду Лондона, який визнав цю угоду суперечливою, держава зможе змінити менеджмент в Укрнафті та поставити туди власних людей.

Нагадаємо, що у травні 2015 року стався інцидент з блокуванням доступу у компанію «Укрнафта».

Пізніше стався конфлікт через зміну керівництва компанії, у якому фігурував Коломойський.

28 вересня 2015 року на засіданні наглядової ради Укрнафти затвердили трудовий контракт із новим головою британцем Марком Роллінзом.

27 січня 2016 року державна виконавча служба заарештувала в «Приватбанку» більше 600 рахунків компанії «Укрнафта».

24 травня 2016 року наглядова рада «Укрнафти» підтримала пропозицію про підготовку до санації підприємства.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коломойський активно лобіював банкрутство Укрнафти – журналістка

Пов`язані новини