ENRU

Лондонський суд став на бік держави у спорі з Коломойським щодо Укрнафти

Лондонський міжнародний арбітражний суд скасував дію ключових положень акціонерної угоди між Нафтогазом та компаніями олігарха Ігоря Коломойського щодо управління Укрнафтою. 

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди щодо корпоративного управління Укрнафти суперечать нормам корпоративного законодавства України — відповідно вони не можуть бути виконані.

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, за якою компанії Коломойського переважали у правлінні.

Стаття передбачає, що 6 членів Наглядової ради Укрнафти обирають з числа кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а голова правління та інші 5 членів Наглядової ради – з числа кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського.

Водночас суд постановив, що в цілому угода щодо управління Укрнафти дійсна, хоча її ключові положення не підлягають виконанню.

Укрнафта — найбільша нафтовидобувна компанія в Україні. Ключовими особами у ній є три людини: олігарх Ігор Коломойський, глава Нафтогазу Андрій Коболєв та британський підприємець і одночасно голова правління Укрнафти Марк Роллінз.

Держава в особі Нафтогазу має 50% +1 акцію в Укрнафті, натомість компанії Коломойського володіють 42%. Незважаючи на нерівнозначні відсотки володіння, компанії олігарха завдяки підписаній у 2015 році угоді взяли більшість у правлінні.

Тепер, завдяки суду Лондона, який визнав цю угоду суперечливою, держава зможе змінити менеджмент в Укрнафті та поставити туди власних людей.

Нагадаємо, що у травні 2015 року стався інцидент з блокуванням доступу у компанію «Укрнафта».

Пізніше стався конфлікт через зміну керівництва компанії, у якому фігурував Коломойський.

28 вересня 2015 року на засіданні наглядової ради Укрнафти затвердили трудовий контракт із новим головою британцем Марком Роллінзом.

27 січня 2016 року державна виконавча служба заарештувала в «Приватбанку» більше 600 рахунків компанії «Укрнафта».

24 травня 2016 року наглядова рада «Укрнафти» підтримала пропозицію про підготовку до санації підприємства.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коломойський активно лобіював банкрутство Укрнафти – журналістка