Економіка

ЛУГАНСЬКА ІНВЕСТИЦІЯ

Економіка/ЛУГАНСЬКА ІНВЕСТИЦІЯ
Зберегти
Вигляд

Про те, що інвестиційні конкурси в Києві, які покликані наповнювати бюджет міста і створювати нові інфраструктурні об’єкти, перетворено на банальну роздачу земельних ділянок «наближеним» особам, «Слідство.Інфо» вже розповідало в своїх попередніх матеріалах.

Мабуть, тому результати чергового інвестконкурсу не стали для нас несподіванкою. 5 березня київська мерія затвердила переможця, який має будувати дитячий садочок на Старонаводницькій, 2-20. Ця фірма дуже цікава.

Конкурс оголосили ще на початку листопада 2014-го.

На 0,6 гектара землі на Печерську повинен вирости дошкільний заклад площею 1 200 м2, плюс – гральні майданчики, господарча зона, тіньові навіси тощо. За підрахунками мерії, орієнтовна вартість проекту – майже 29 мільйонів гривень.

Гроші і бажання знайшлися у ТОВ «ГАМАІНВЕСТ».

За даними Єдиного державного реєстру, фірму засновано у липні 2013-го в Києві. Її власник – Віктор Кириллов, а директор – Сергій Селягін.

До слова, цю ж пару об’єднує і луганське ПП «Строй-квадрат», що нині перебуває в стані ліквідації.

Віктор Кириллов – доволі відома особистість. Принаймні, у себе на малій батьківщині, Луганщині. Він є засновником цілої низки місцевих підприємств, зокрема – ПАТ «Старобільський молокозавод», ПП «Фелікс», ПП «Айленд» тощо.

А ще Кириллов має політичне минуле. У 2002-му він потрапив до Верховної Ради як мажоритарник з Луганській області. У Раді він деякий час входив до блоку «За Єдину Україну», яка тоді об’єднала чи не найодіозніших нині політиків – Дмитра Табачника, Олега Царьова, Андрія Клюєва, Раїсу Богатирьову тощо. До слова, членом блоку «За ЄдУ» був тоді й Павло Рябікін, нинішній заступник Віталія Кличка у КМДА.

Що не може не викликати додаткових запитань до прозорості конкурсу.

У 2004-му Кириллов став довіреною особою кандидата на посаду Президента України Віктора Януковича на Луганщині.

Інформація про подальшу політичну кар’єру Кириллова відсутня. У Верховну Раду наступного, V скликання, він не пройшов і, ймовірно, зосередився виключно на бізнесі.

Який, зрештою, знову привів його в Київ.

Інвестиційний конкурс, в якому перемогла компанія Кириллова, відрізняється від усіх попередніх. Хоч як це дивно, на користь міста. Зокрема, його умови передбачають доволі солідну суму на «створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва» - 25% від орієнтовної вартості проекту, або понад 6 мільйонів гривень. Загальна сума, яку інвестор має заплатити місту, за підрахунками мерії, – близько 7 мільйонів гривень.

Чи варті такі витрати здобутої перемоги? Однозначно.

По-перше, йдеться про Печерськ, найдорожчий район Києва. Вулиця Старонаводницька – фактично, його «серце». На сайтах оголошень про продаж земельних ділянок тут можна знайти пропозиції, що в рази перевищують вартість інвестпроекту разом зі сплатою до міської скарбниці.

Ось, наприклад, оголошення, за яким на Старонаводницькій пропонують придбати 10 соток – а це ушестеро менше, ніж площа, яку відвели під інвестпроект. Ціна питання – 3,5 мільйона доларів, або близько 100 мільйонів гривень!

Умови інвестконкурсу передбачають, що після введення об’єкту інвестування в експлуатацію компанія-переможець оформлює його на себе. Вона ж отримує право стати власником земельної ділянки.

 

Та набагато цікавіший ще один пункт. Інвестору заборонено змінювати функціональне призначення об’єкту, відчужувати чи передавати його в оренду протягом терміну дії інвестиційного договору. А це 10 років. Відповідно, після цього умови договору дозволяють інвестору робити з дитсадком – точніше, з його будівлею і землею під нею – все, що йому заманеться. Погодьтеся, інвестиція перспективна.

/Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту “Слідство.Інфо»

Пов`язані новини