На думку Лукашенка, конфлікт в Україні вигідний Заходу, тому врегулювання лягає на плечі «слов'янських братів»

Президент Білорусі Олександр Лукашенко порадив Владіміру Путіну помиритися з Україною і запропонував свої послуги в якості посередника. Про це повідомляє Reuters.

За словами Лукашенка, конфлікт вже спричинив тяжкі наслідки для України і може спричинити такі самі для Росії, що є «небажаним».

«Я сказав Владіміру Владіміровічу, що треба придумати щось таке, з чого розпочнеться зворотний процес, відновлювати відносини. Переможців тут не буде, чим довше конфлікт — тим гірше для України і Росії», — сказав Лукашенко.

Він запропонував допомогу в організації «абсолютно чесних виборів» на Донбасі та охороні українсько-російського кордону.

«Самі ми не готові до десантування туди. Ми не рвемося в миротворці або посередники, я цього терпіти не можу. Ми готові включатися і вирішувати будь-яку задачу в Україні, будь-яку. Це не Сирія, це — ось, біля нашого порогу. Ми, українці, росіяни – нам не треба сьогодні битися», — сказав він.

На думку Лукашенка, конфлікт в Україні вигідний Заходу. Тому врегулювання лягає на плечі «слов'янських братів» — коли двоє б'ються, третій повинен розбороняти.

«Це треба ж було скільки грошей витратити, так мріяти, щоб зіштовхнути наші народи? Ніяке керівництво США і Євросоюзу від цього не відступляться. Їм не потрібна сильна Росія і Білорусь. І Україна», — сказав білоруський президент.

Він сказав, що не може вдаватися в подробиці можливого врегулювання, а також поскаржився, що поки не отримав відповіді на свої мирні пропозиції ні від Кремля, ні від Заходу.

«Мовчать Значить, не хочеться їм, щоб в руслі такому розвивалися події», — зазначив Лукашенко.

Поділитись: