Політика

Лукашенко пропонує новий «Мінський процес» для примирення ЄС і Росії

28 листопада, 2016 10:04
Політика/Лукашенко пропонує новий «Мінський процес» для примирення ЄС і Росії
Зберегти
Вигляд
Лукашенко запропонував запустити миротворчий процес» за аналогією з Гельсінським процесом. У Євросоюзі планують обговорити цю ініціативу.

Президент Білорусі Алєксандр Лукашенко запропонував запустити миротворчий «Мінський процес» для врегулювання відносин між Сходом і Заходом за аналогією з Гельсінським процесом, в результаті якого була створена ОБСЄ.

У Євросоюзі планують обговорити цю ініціативу, заявила глава представництва ЄС в Білорусі Андреа Вікторин в інтерв'ю телеканалу «Беларусь 1», передає TUT.BY.

«Ми звернули увагу на цю пропозицію, на створення такого формату, але поки не можемо коментувати це. Щойно ми отримаємо більше інформації, то всі 28 країн-членів ЄС обговорять цю ініціативу і приймуть рішення», − сказала Вікторин.

Відповідну пропозицію Лукашенко зробив під час візиту до Мінська делегації ЄС з політики і безпеки.

«Не можу не наголосити на нашій занепокоєності антагонізмом, якій наростає між Євросоюзом і Росією», – сказав Лукашенко.

Нагадаємо, що зустріч «нормандської четвірки» відбудеться 29 листопада у Мінську. Передбачається, що голови МЗС України, Франції, Німеччини та Росії зустрінуться для обговорення імплементації домовленостей щодо припинення вогню на Донбасі.

Пов`язані новини