Лукашенко привітав нобелівську лауреатку Алексієвич, вважаючи її ворогом - журналістка

default/Лукашенко привітав нобелівську лауреатку Алексієвич, вважаючи її ворогом - журналістка
Зберегти
Вигляд

Білорусь готується 11 жовтня в черговий раз обрати Олександра Лукашенка президентом. Передвиборча кампанія проходить мляво і спокійно, а призначення Нобелівської премії білоруській письменниці Світлані Алексієвич там не стало сенсацією. Про це повідомила з Мінська журналістка Громадського Тетяна Козак.

За її словами, Алексієвич не підтримала заклики опозиційних активістів бойкотувати вибори. "Вона проти такого підходу. Вона вважає, що це не вихід, що це не дасть ніякого результату, що все одно виграє Лукашенко", - розповіла Козак в ефірі Громадського.

Вона повідомила, що отримання премії не викликало серед більшості білорусів резонанс, адже вона позиціонується як опонент режиму Лукашенка. "В Білорусі про це говорять не дуже багато. Більше про це говорять іноземні ЗМІ та українські ЗМІ. Лукашенко привітав Алексієвич, але, як мені пояснили журналісти, він її не дуже полюбляє, вона для нього - одна з тих, хто є ворогом", - розповіла Козак.

Журналістка констатувала, що на вулицях відсутня політична реклама, майоріють лише заклики прийти на вибори. Окрім Лукашенка, у бюлетнях значаться імена ще трьох кандидатів. "Прогнозують, що [Тетяна] Короткевич, яка виступає в опозиції до Лукашенка, набере 5-10%", - припустила Козак.

Як повідомлялося раніше, після проведення виборів Європейський союз збирається призупинити санкції щодо Білорусі, зокрема президента Лукашенка, на 4 місяці. 12 жовтня в ЄС відбудеться голосування. Винесення цього аргументувалось помилуванням шести політв'язнів у серпні цього року, сприянням Білорусі в урегулюванні кризи в Україні та рішенням Лукашенка відмовити Росії в розміщенні авіабази на території Білорусі.

hromadske.tv

/фото facebook.com/kozak.tatiana