Президент Білорусі Александр Лукашенко заявив, що Росія хоче «включити» Білорусь у свій склад під приводом «глибокої інтеграції».

«Я розумію ці натяки: отримайте нафту, але давайте руйнуйте країну і вступайте до складу Росії. Нам кажуть — маневр (компенсація за податковий маневр) буде, коли буде, як дехто каже, глибока інтеграція. А деякі прямо кажуть — ми готові, аби ви шістьома областями увійшли до складу РФ», — сказав Лукашенко на прес-конференції для російських ЗМІ.

Говорячи про поточні відносини з Росією, Лукашенко сказав, що у нього з Путіним залишилися ще питання, які він сподівається вирішити.

Також Лукашенко заявив про порушення Росією домовленостей про інтеграцію двох країн.

«Рішення російського керівництва порушують дух наших домовленостей. Наприклад, у сфері ціни на газ. Так руйнуються основи Митного союзу, в який ви (Росія – ред.) нас кликали. Через це з’явилися розмови, що інтеграція провалена», — заявив президент Білорусі.

Водночас білоруський президент підкреслив, що за такого сценарію «в духовному плані нас ніхто не розірве, ніякі нафтові проблеми»: «Ніколи не буде в Білорусі, як в Україні. Ніколи».

Раніше Лукашенко заявив, що якщо США розмістять військову базу в Польщі, Білорусь та РФ їм протидіятимуть.

Також Лукашенко сказав, що Білорусь готова взяти під контроль ділянку російсько-українського кордону на Донбасі та сприяти проведенню виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile