Президент Білорусі Олександр Лукашенко запросив глав інших держав приїхати до Мінська на парад Перемоги 9 травня. Зокрема він очікує прибуття президентів країн колишнього Радянського Союзу.

Про це він заявив, спілкуючись із журналістами, передає видання «БелТа».

«Публічно запрошую всіх глав держав, хоча б колишнього Радянського Союзу, приїхати до Мінська і побути на цьому параді», — закликав глава держави.

Він сподівається, що «хоч хтось приїде», а якщо ні — проведуть парад «як зазвичай».

«Правильно було б зібратися в Мінську. Це республіка, яка була стерта з «лиця землі», яка першою прийняла удар, і де люди похилого віку і діти, які залишилися, майже чотири роки жили в болотах, лісах, землянках. Це сама постраждала республіка — живий пам'ятник тій жорстокій війні», — сказав Лукашенко.

Водночас він вважає, що не всі зможуть приїхати навіть не через острах чогось, а просто тому, що треба «зберегти обличчя»: «Ввели ж карантин, комендантську годину (у низці країн — ред. і так далі. І тут бах — у Білорусь поїхали».

Глава держави запропонував зробити так, щоб побачити білоруський парад була можливість широкому колу телеглядачів, зокрема в Росії.

«Треба попросити російське телебачення показати наш парад росіянам. Це ж наші рідні брати», — додав Лукашенко.

Нагадаємо, 3 травня президент Білорусі заявив, що парад на честь Дня перемоги 9 травня не будуть скасовувати через коронавірус, а організують його «як годиться».

Натомість президент Росії Володимир Путін оголосив про перенесення військового параду у Москві на честь Дня перемоги 9 травня.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: