УКРАЇНА

Лук’янівське СІЗО хочуть викупити 5 інвесторів – Мін'юст

УКРАЇНА/Лук’янівське СІЗО хочуть викупити 5 інвесторів – Мін'юст
Зберегти
Вигляд

Лук’янівське СІЗО у Києві хочуть викупити 5 інвесторів, які братимуть участь у відповідному конкурсі: двоє з них – іноземці.

Про це повідомила заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова під час відвідин СІЗО.

В рамках пенітенціарної реформи, в Україні планують змінити умови перебування у місцях позбавлення волі, оновити кадровий персонал, запровадити нову систему служб пробації тощо.

«Ми шукаємо механізми, які використовували наші міжнародні партнери з Польщі і Великобританії, коли, використовуючи механізм державного приватного партнерства із залученням інвестора, спочатку будувалася нова установа за межами міста, а після цього на місці старої установи будувалися інші соціальні об’єкти», – розповіла Севостьянова. 

Наразі, для будівництва нового СІЗО у пенітенціарної служби є дві ділянки біля Києва. Будувати ізолятор будуть за зразками західних тюрем: Польща вже передала свої будівельні проекти, які адаптують до українських стандартів. Остаточного інвестора визначать до нового року, а саме будівництво, за словами заступниці міністра юстиції, займе до 2 років.

Наразі у Лук'янівському СІЗО перебуває 2058 осіб, які чекають вироку суду. Більшості будівель від 100 до 150 років і вони перебувають в поганому стані: пліснява на стінах, неробоча каналізація, сморід тощо.

«В кінці кожного року готується бюджетний запит, в ньому ми передбачаємо скільки коштів нам потрібно, на ремонт в тому числі. Але є постанова Кабінету Міністрів України №65, яка просто забороняє робити будь-які ремонти окрім капітального, тому коли ми звертаємось, вони навіть по закону не можуть виділити нам достатньо грошей», – розповів начальник СІЗО Олександр Васюк.

Раніше повідомлялося, що Мін'юст обере інвестора для будівництва ізолятора замість Лук'янівського СІЗО до 2017 року.

Пов`язані новини