ENRU

Луценко ініціюватиме посилення кримінальної відповідальності за одержання хабара

Генеральний прокурор Юрій Луценко ініціює посилення кримінальної відповідальності за одержання хабара та інші корупційні злочини.

Про це він заявив на прес-конференції у ГПУ.

«Сьогодні я хочу звернутися до Верховної Ради України з пропозицією наступних змін до законодавства. По-перше, посилення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення», — зазначив Луценко.

На думку генпрокурора, хабарники не повинні відкупатися штрафами, а мають сидіти у в'язниці.

«Ніяких штрафів (за хабарництво) там буди не може. Не менше одного року позбавлення волі. Це нижня межа будь-якого корупційного злочину… Ще раз хочу сказати, за скоєння будь-якого корупційного злочину кримінальна відповідальність має передбачати і вісім, і п'ять, і чотири, але не менше одного року в'язниці», — наголосив Луценко.

По-друге, за словами Луценка, в цьому законопроекті також планується внести зміни до КПК, аби суди автоматично відстороняли корупціонерів від посад при обранні їм запобіжних заходів аж до завершення судового слідства.

«По-третє, також вважаю за необхідне запровадити в законодавстві норми щодо постановлення суддями рішення призначення корупціонеру покарання менш тяжкого – це буде вважатися завідомо неправосудним», — сказав Луценко.

Нагадаємо, у Кіровоградській області прокуратура спільно з СБУ та відділом внутрішньої безпеки Нацполіції затримала двох посадовців поліції області за кришування наркоторгівлі.

У жовтні 2017-го у Вінницькій області На Вінниччині затримали посадовців митниці за хабарництво.