УКРАЇНА

Луценко ініціюватиме посилення кримінальної відповідальності за одержання хабара

21 лютого, 2018 14:18
УКРАЇНА/Луценко ініціюватиме посилення кримінальної відповідальності за одержання хабара
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор Юрій Луценко ініціює посилення кримінальної відповідальності за одержання хабара та інші корупційні злочини.

Генеральний прокурор Юрій Луценко ініціює посилення кримінальної відповідальності за одержання хабара та інші корупційні злочини.

Про це він заявив на прес-конференції у ГПУ.

«Сьогодні я хочу звернутися до Верховної Ради України з пропозицією наступних змін до законодавства. По-перше, посилення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення», — зазначив Луценко.

На думку генпрокурора, хабарники не повинні відкупатися штрафами, а мають сидіти у в'язниці.

«Ніяких штрафів (за хабарництво) там буди не може. Не менше одного року позбавлення волі. Це нижня межа будь-якого корупційного злочину… Ще раз хочу сказати, за скоєння будь-якого корупційного злочину кримінальна відповідальність має передбачати і вісім, і п'ять, і чотири, але не менше одного року в'язниці», — наголосив Луценко.

По-друге, за словами Луценка, в цьому законопроекті також планується внести зміни до КПК, аби суди автоматично відстороняли корупціонерів від посад при обранні їм запобіжних заходів аж до завершення судового слідства.

«По-третє, також вважаю за необхідне запровадити в законодавстві норми щодо постановлення суддями рішення призначення корупціонеру покарання менш тяжкого – це буде вважатися завідомо неправосудним», — сказав Луценко.

Нагадаємо, у Кіровоградській області прокуратура спільно з СБУ та відділом внутрішньої безпеки Нацполіції затримала двох посадовців поліції області за кришування наркоторгівлі.

У жовтні 2017-го у Вінницькій області На Вінниччині затримали посадовців митниці за хабарництво.

Пов`язані новини